CONPET SA

Activă

4950 Transporturi prin conducte

CONPET SA (CUI 1350020) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 29 noiembrie 1992, cu activitatea principală „transporturi prin conducte” (CAEN 4950).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 545.540.445 lei, profit net de 53.760.116 lei, datorii de 65.683.960 lei, capitaluri proprii de 716.903.882 lei, 1.316 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

545.540.445lei

Venituri totale

625.336.886lei

Rezultat net

53.760.116lei

Datorii

65.683.960lei

Capitaluri proprii

716.903.882lei

Capital de lucru

128.971.777lei

Salariați

1.316

Cifră de afaceri pe salariat

414.544lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000006291
Data înregistrării
29 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4950 — Transporturi prin conducte
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. ANUL 1848, NR.1-3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,2%
Profitul, față de anul trecut
+9%
Creștere anuală compusă
+3,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate85.18%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.96 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate9.85%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare7.8%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință2.23%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9520082009201020112012201320142015201620182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate646.950.214lei
I2Active circulante194.655.737lei
I3Stocuri6.143.929lei
I4Creanțe59.539.801lei
I5Casa și conturi la bănci128.972.007lei
I6Cheltuieli în avans666.871lei

Pasiv

I7Datorii65.683.960lei
I8Venituri în avans544.415lei
I9Provizioane59.140.565lei
I10Capitaluri716.903.882lei
I11Capital subscris vărsat28.569.842lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă545.540.445lei
I14Venituri totale625.336.886lei
I15Cheltuieli totale564.296.012lei
I16Profit brut61.040.874lei
I18Profit net53.760.116lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.316

Indicatori · 2025

Marjă netă9,85%
Marjă brută11,19%
Rentabilitatea capitalurilor7,5%
Rentabilitatea activelor6,39%
Grad de îndatorare7,8%
Lichiditate curentă2,96
Cifră de afaceri pe salariat414.544lei
Fond de rulment128.971.777lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,23%
Creștere anuală compusă
3,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4950 Transporturi prin conducte

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre CONPET SA

Ce cifră de afaceri are CONPET SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 545.540.445 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 53.760.116 lei.
CONPET SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONPET SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONPET SA?
1.316 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONPET SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 65.683.960 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONPET SA?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONPET SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONPET SA?
Activitatea principală este CAEN 4950 — Transporturi prin conducte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .