NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L.

Activă

5231 Activități de intermediere pentru transportul de mărfuri

NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L. (CUI 13499400) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 6 noiembrie 2000, cu activitatea principală „activități de intermediere pentru transportul de mărfuri” (CAEN 5231).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 327.924.281 lei, profit net de 6.776.894 lei, datorii de 38.227.083 lei, capitaluri proprii de 42.332.646 lei, 212 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-5.97%
Profitabilitate
2.07%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

327.924.281lei

Venituri totale

333.155.360lei

Rezultat net

6.776.894lei

Datorii

38.227.083lei

Capitaluri proprii

42.332.646lei

Capital de lucru

35.808.454lei

Salariați

212

Cifră de afaceri pe salariat

1.546.813lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2014009152402
Data înregistrării
6 noiembrie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
5231 — Activități de intermediere pentru transportul de mărfuri
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR AV. POPIŞTEANU, NR.54A, CLĂDIREA 2, ET.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-6%
Profitul, față de anul trecut
+18%
Creștere anuală compusă
+9,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.31%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.94 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.07%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare48.14%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-5.97%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.365.516lei
I2Active circulante74.035.537lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe68.656.249lei
I5Casa și conturi la bănci5.379.288lei
I6Cheltuieli în avans6.815.968lei

Pasiv

I7Datorii38.227.083lei
I8Venituri în avans1.572.585lei
I9Provizioane4.084.707lei
I10Capitaluri42.332.646lei
I11Capital subscris vărsat4.963.500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă327.924.281lei
I14Venituri totale333.155.360lei
I15Cheltuieli totale323.121.261lei
I16Profit brut10.034.099lei
I18Profit net6.776.894lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați212

Indicatori · 2025

Marjă netă2,07%
Marjă brută3,06%
Rentabilitatea capitalurilor16,01%
Rentabilitatea activelor8,54%
Grad de îndatorare48,14%
Lichiditate curentă1,94
Cifră de afaceri pe salariat1,55 mil.lei
Fond de rulment35.808.454lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-5,97%
Creștere anuală compusă
9,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 327.924.281 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.776.894 lei.
NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L.?
212 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 38.227.083 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L.?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NX CARGO-PARTNER ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5231 — Activități de intermediere pentru transportul de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .