MONTIN SA

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

MONTIN SA (CUI 1343422) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 29 noiembrie 1992, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 62.904.113 lei, profit net de 2.508.195 lei, datorii de 36.303.561 lei, capitaluri proprii de 10.863.980 lei, 70 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.96%
Solvabilitate
23.03%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

62.904.113lei

Venituri totale

64.154.810lei

Rezultat net

2.508.195lei

Datorii

36.303.561lei

Capitaluri proprii

10.863.980lei

Capital de lucru

4.117.316lei

Salariați

70

Cifră de afaceri pe salariat

898.630lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000204291
Data înregistrării
29 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. POLIGONULUI, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20%
Profitul, față de anul trecut
+107%
Creștere anuală compusă
+10%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.03%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.99%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare76.96%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință20.01%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.753.985lei
I2Active circulante40.420.877lei
I3Stocuri7.019.693lei
I4Creanțe31.086.078lei
I5Casa și conturi la bănci2.315.106lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii36.303.561lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane7.321lei
I10Capitaluri10.863.980lei
I11Capital subscris vărsat528.126lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă62.904.113lei
I14Venituri totale64.154.810lei
I15Cheltuieli totale61.406.510lei
I16Profit brut2.748.300lei
I18Profit net2.508.195lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați70

Indicatori · 2025

Marjă netă3,99%
Marjă brută4,37%
Rentabilitatea capitalurilor23,09%
Rentabilitatea activelor5,32%
Grad de îndatorare76,96%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat898.630lei
Fond de rulment4.117.316lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
20,01%
Creștere anuală compusă
10,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre MONTIN SA

Ce cifră de afaceri are MONTIN SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 62.904.113 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.508.195 lei.
MONTIN SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MONTIN SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MONTIN SA?
70 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MONTIN SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 36.303.561 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MONTIN SA?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MONTIN SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MONTIN SA?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .