MARAL SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

MARAL SRL (CUI 13404361) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, ILFOV, înregistrată la 2 octombrie 2000, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 43.507.478 lei, profit net de 1.597.495 lei, datorii de 17.543.166 lei, capitaluri proprii de 1.912.976 lei, 39 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
90.49%
Solvabilitate
9.87%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

43.507.478lei

Venituri totale

43.565.830lei

Rezultat net

1.597.495lei

Datorii

17.543.166lei

Capitaluri proprii

1.912.976lei

Capital de lucru

1.327.297lei

Salariați

39

Cifră de afaceri pe salariat

1.115.576lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2010001343233
Data înregistrării
2 octombrie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT POPEŞTI LEORDENI ORŞ. POPEŞTI-LEORDENI, STR. LEORDENI, NR.161S

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,2%
Profitul, față de anul trecut
+2.641,7%
Creștere anuală compusă
+7,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.87%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.67%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare90.49%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință9.15%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA57200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate516.546lei
I2Active circulante18.870.463lei
I3Stocuri8.881.135lei
I4Creanțe7.571.312lei
I5Casa și conturi la bănci762.234lei
I6Cheltuieli în avans72.526lei

Pasiv

I7Datorii17.543.166lei
I8Venituri în avans3.393lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.912.976lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă43.507.478lei
I14Venituri totale43.565.830lei
I15Cheltuieli totale41.563.877lei
I16Profit brut2.001.953lei
I18Profit net1.597.495lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați39

Indicatori · 2025

Marjă netă3,67%
Marjă brută4,6%
Rentabilitatea capitalurilor83,51%
Rentabilitatea activelor8,24%
Grad de îndatorare90,49%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat1,12 mil.lei
Fond de rulment1.327.297lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,15%
Creștere anuală compusă
7,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre MARAL SRL

Ce cifră de afaceri are MARAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 43.507.478 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.597.495 lei.
MARAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MARAL SRL?
39 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 17.543.166 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARAL SRL?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .