LLOYD SHOES ROMANIA SRL

Activă

6820 Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

LLOYD SHOES ROMANIA SRL (CUI 13398367) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Valea lui Mihai, BIHOR, înregistrată la 28 septembrie 2000, cu activitatea principală „închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (CAEN 6820).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 109.146.625 lei, pierdere netă de 304.976 lei, datorii de 16.624.403 lei, capitaluri proprii de 42.180.482 lei, 313 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-0.28%
Tendință
-28.51%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

109.146.625lei

Venituri totale

109.562.258lei

Rezultat net

-304.976lei

Datorii

16.624.403lei

Capitaluri proprii

42.180.482lei

Capital de lucru

34.227.006lei

Salariați

313

Cifră de afaceri pe salariat

348.711lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000766050
Data înregistrării
28 septembrie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sediu social
JUD. BIHOR, ORŞ. VALEA LUI MIHAI, CAL. REVOLUŢIEI, NR.82

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-28,5%
Profitul, față de anul trecut
-114,6%
Creștere anuală compusă
-0,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate71.45%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.06 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate-0.28%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare28.16%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-28.51%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA66200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.183.231lei
I2Active circulante50.851.409lei
I3Stocuri13.992.918lei
I4Creanțe36.242.173lei
I5Casa și conturi la bănci616.318lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii16.624.403lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane229.755lei
I10Capitaluri42.180.482lei
I11Capital subscris vărsat505.050lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă109.146.625lei
I14Venituri totale109.562.258lei
I15Cheltuieli totale109.834.264lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă304.976lei
I20Număr mediu de salariați313

Indicatori · 2025

Marjă netă-0,28%
Marjă brută-0,25%
Rentabilitatea capitalurilor-0,72%
Rentabilitatea activelor-0,52%
Grad de îndatorare28,16%
Lichiditate curentă3,06
Cifră de afaceri pe salariat348.711lei
Fond de rulment34.227.006lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-28,51%
Creștere anuală compusă
-0,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre LLOYD SHOES ROMANIA SRL

Ce cifră de afaceri are LLOYD SHOES ROMANIA SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 109.146.625 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -304.976 lei.
LLOYD SHOES ROMANIA SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LLOYD SHOES ROMANIA SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are LLOYD SHOES ROMANIA SRL?
313 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LLOYD SHOES ROMANIA SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 16.624.403 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LLOYD SHOES ROMANIA SRL?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LLOYD SHOES ROMANIA SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LLOYD SHOES ROMANIA SRL?
Activitatea principală este CAEN 6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .