REWE (ROMANIA) SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

REWE (ROMANIA) SRL (CUI 13348610) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos, ILFOV, înregistrată la 12 septembrie 2000, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 10.688.535.555 lei, profit net de 174.814.221 lei, datorii de 1.467.227.150 lei, capitaluri proprii de 797.835.050 lei, 7.776 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.95 x
Profitabilitate
1.64%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

10.688.535.555lei

Venituri totale

10.870.403.239lei

Rezultat net

174.814.221lei

Datorii

1.467.227.150lei

Capitaluri proprii

797.835.050lei

Capital de lucru

-68.053.861lei

Salariați

7.776

Cifră de afaceri pe salariat

1.374.554lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2005000886238
Data înregistrării
12 septembrie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT ŞTEFĂNEŞTII DE JOS COM. ŞTEFĂNEŞTII DE JOS, STR. BUSTENI, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,2%
Profitul, față de anul trecut
-22,3%
Creștere anuală compusă
+13,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.31%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.95 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.64%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare64.93%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință13.16%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate860.362.307lei
I2Active circulante1.399.173.289lei
I3Stocuri988.512.020lei
I4Creanțe256.148.818lei
I5Casa și conturi la bănci154.512.451lei
I6Cheltuieli în avans6.173.312lei

Pasiv

I7Datorii1.467.227.150lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane646.708lei
I10Capitaluri797.835.050lei
I11Capital subscris vărsat38.656.600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă10.688.535.555lei
I14Venituri totale10.870.403.239lei
I15Cheltuieli totale10.591.708.382lei
I16Profit brut278.694.857lei
I18Profit net174.814.221lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7.776

Indicatori · 2025

Marjă netă1,64%
Marjă brută2,61%
Rentabilitatea capitalurilor21,91%
Rentabilitatea activelor7,74%
Grad de îndatorare64,93%
Lichiditate curentă0,95
Cifră de afaceri pe salariat1,37 mil.lei
Fond de rulment-68.053.861lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
13,16%
Creștere anuală compusă
13,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre REWE (ROMANIA) SRL

Ce cifră de afaceri are REWE (ROMANIA) SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 10.688.535.555 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 174.814.221 lei.
REWE (ROMANIA) SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus REWE (ROMANIA) SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are REWE (ROMANIA) SRL?
7.776 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are REWE (ROMANIA) SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.467.227.150 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are REWE (ROMANIA) SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
REWE (ROMANIA) SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are REWE (ROMANIA) SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .