MCA COMERCIAL SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

MCA COMERCIAL SRL (CUI 13219828) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Sărat, BUZĂU, înregistrată la 24 iulie 2000, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 86.057.343 lei, profit net de 918.602 lei, datorii de 20.652.033 lei, capitaluri proprii de 5.087.484 lei, 118 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 50 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

50

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

50 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
80.29%
Lichiditate
0.77 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

86.057.343lei

Venituri totale

87.209.170lei

Rezultat net

918.602lei

Datorii

20.652.033lei

Capitaluri proprii

5.087.484lei

Capital de lucru

-4.687.965lei

Salariați

118

Cifră de afaceri pe salariat

729.300lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000302102
Data înregistrării
24 iulie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. RÂMNICU SĂRAT, STR. DUILIU ZAMFIRESCU, NR.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-4,8%
Profitul, față de anul trecut
-25,7%
Creștere anuală compusă
+9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

50clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate19.78%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.77 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.07%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare80.29%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-4.82%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA50200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.758.792lei
I2Active circulante15.964.068lei
I3Stocuri6.748.837lei
I4Creanțe7.254.108lei
I5Casa și conturi la bănci1.961.123lei
I6Cheltuieli în avans55.660lei

Pasiv

I7Datorii20.652.033lei
I8Venituri în avans39.003lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.087.484lei
I11Capital subscris vărsat2.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă86.057.343lei
I14Venituri totale87.209.170lei
I15Cheltuieli totale86.108.406lei
I16Profit brut1.100.764lei
I18Profit net918.602lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați118

Indicatori · 2025

Marjă netă1,07%
Marjă brută1,28%
Rentabilitatea capitalurilor18,06%
Rentabilitatea activelor3,57%
Grad de îndatorare80,29%
Lichiditate curentă0,77
Cifră de afaceri pe salariat729.300lei
Fond de rulment-4.687.965lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-4,82%
Creștere anuală compusă
8,99%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre MCA COMERCIAL SRL

Ce cifră de afaceri are MCA COMERCIAL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 86.057.343 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 918.602 lei.
MCA COMERCIAL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MCA COMERCIAL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MCA COMERCIAL SRL?
118 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MCA COMERCIAL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.652.033 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MCA COMERCIAL SRL?
50 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MCA COMERCIAL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MCA COMERCIAL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .