VALETTI SRL

Activă

0220 Exploatarea forestieră

VALETTI SRL (CUI 13184436) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 11 iulie 2000, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.990.281 lei, profit net de 1.089.882 lei, datorii de 2.454.381 lei, capitaluri proprii de 1.271.561 lei, 12 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
65.87%
Lichiditate
1.02 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.990.281lei

Venituri totale

6.085.002lei

Rezultat net

1.089.882lei

Datorii

2.454.381lei

Capitaluri proprii

1.271.561lei

Capital de lucru

42.807lei

Salariați

12

Cifră de afaceri pe salariat

499.190lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/191/2000
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2000000191399
Data înregistrării
11 iulie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. PROF. GHEORGHE LONGINESCU, NR.23, ET.3, AP.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+47,3%
Profitul, față de anul trecut
+136,2%
Creștere anuală compusă
+11,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.13%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate18.19%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare65.87%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință47.29%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.228.754lei
I2Active circulante2.497.188lei
I3Stocuri684.858lei
I4Creanțe1.807.430lei
I5Casa și conturi la bănci4.900lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.454.381lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.271.561lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.990.281lei
I14Venituri totale6.085.002lei
I15Cheltuieli totale4.889.093lei
I16Profit brut1.195.909lei
I18Profit net1.089.882lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați12

Indicatori · 2025

Marjă netă18,19%
Marjă brută19,96%
Rentabilitatea capitalurilor85,71%
Rentabilitatea activelor29,25%
Grad de îndatorare65,87%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat499.190lei
Fond de rulment42.807lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
47,29%
Creștere anuală compusă
11,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre VALETTI SRL

Ce cifră de afaceri are VALETTI SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.990.281 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.089.882 lei.
VALETTI SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALETTI SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are VALETTI SRL?
12 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALETTI SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.454.381 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALETTI SRL?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALETTI SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALETTI SRL?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .