CARNICOMP SRL

Activă

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CARNICOMP SRL (CUI 13094210) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sighişoara, MUREŞ, înregistrată la 9 iunie 2000, cu activitatea principală „fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)” (CAEN 1013).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 31.355.047 lei, profit net de 2.733.471 lei, datorii de 4.634.966 lei, capitaluri proprii de 5.789.082 lei, 84 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-10.72%
Lichiditate
1.24 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

31.355.047lei

Venituri totale

55.259.500lei

Rezultat net

2.733.471lei

Datorii

4.634.966lei

Capitaluri proprii

5.789.082lei

Capital de lucru

1.089.682lei

Salariați

84

Cifră de afaceri pe salariat

373.274lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000320269
Data înregistrării
9 iunie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, STR. INULUI, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,7%
Profitul, față de anul trecut
-21,4%
Creștere anuală compusă
+9,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate54.37%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.24 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.72%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare43.53%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-10.72%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.922.906lei
I2Active circulante5.724.648lei
I3Stocuri1.162.447lei
I4Creanțe360.321lei
I5Casa și conturi la bănci4.201.880lei
I6Cheltuieli în avans40.893lei

Pasiv

I7Datorii4.634.966lei
I8Venituri în avans264.399lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.789.082lei
I11Capital subscris vărsat10.920lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă31.355.047lei
I14Venituri totale55.259.500lei
I15Cheltuieli totale52.191.200lei
I16Profit brut3.068.300lei
I18Profit net2.733.471lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați84

Indicatori · 2025

Marjă netă8,72%
Marjă brută9,79%
Rentabilitatea capitalurilor47,22%
Rentabilitatea activelor25,67%
Grad de îndatorare43,53%
Lichiditate curentă1,24
Cifră de afaceri pe salariat373.274lei
Fond de rulment1.089.682lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-10,72%
Creștere anuală compusă
9,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre CARNICOMP SRL

Ce cifră de afaceri are CARNICOMP SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 31.355.047 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.733.471 lei.
CARNICOMP SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CARNICOMP SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CARNICOMP SRL?
84 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CARNICOMP SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.634.966 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CARNICOMP SRL?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CARNICOMP SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CARNICOMP SRL?
Activitatea principală este CAEN 1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .