TANGO SRL

Activă

4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare

TANGO SRL (CUI 13055814) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Com. Ceraşu, PRAHOVA, înregistrată la 29 mai 2000, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare” (CAEN 4719).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.538.128 lei, profit net de 50.192 lei, datorii de 2.215.625 lei, capitaluri proprii de 2.449.930 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.11%
Tendință
-13.91%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.538.128lei

Venituri totale

4.539.837lei

Rezultat net

50.192lei

Datorii

2.215.625lei

Capitaluri proprii

2.449.930lei

Capital de lucru

638.832lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

216.101lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J29/488/2000
Data înregistrării
29 mai 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare
Sediu social
JUD. PRAHOVA, COM. CERAŞU, COM. CERASU

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-13,9%
Profitul, față de anul trecut
-88,2%
Creștere anuală compusă
+12%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.51%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.11%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare47.49%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-13.91%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA73200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.811.098lei
I2Active circulante2.854.457lei
I3Stocuri2.630.133lei
I4Creanțe152.096lei
I5Casa și conturi la bănci72.228lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.215.625lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.449.930lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.538.128lei
I14Venituri totale4.539.837lei
I15Cheltuieli totale4.473.099lei
I16Profit brut66.738lei
I18Profit net50.192lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă1,11%
Marjă brută1,47%
Rentabilitatea capitalurilor2,05%
Rentabilitatea activelor1,08%
Grad de îndatorare47,49%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat216.101lei
Fond de rulment638.832lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-13,91%
Creștere anuală compusă
11,98%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre TANGO SRL

Ce cifră de afaceri are TANGO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.538.128 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 50.192 lei.
TANGO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TANGO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are TANGO SRL?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TANGO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.215.625 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TANGO SRL?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TANGO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TANGO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4719 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produsennealimentare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .