SCHNELL LEITUNG SA

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

SCHNELL LEITUNG SA (CUI 13014130) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Ploieşti, PRAHOVA, înregistrată la 16 mai 2000, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 20.869.530 lei, profit net de 983.768 lei, datorii de 11.746.191 lei, capitaluri proprii de 4.551.333 lei, 40 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
72.07%
Solvabilitate
27.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

20.869.530lei

Venituri totale

21.444.319lei

Rezultat net

983.768lei

Datorii

11.746.191lei

Capitaluri proprii

4.551.333lei

Capital de lucru

2.982.867lei

Salariați

40

Cifră de afaceri pe salariat

521.738lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000448293
Data înregistrării
16 mai 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. VÂNĂTORI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+104,9%
Profitul, față de anul trecut
-33,8%
Creștere anuală compusă
+4,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.93%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.71%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare72.07%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință104.85%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.568.466lei
I2Active circulante14.729.058lei
I3Stocuri55.817lei
I4Creanțe11.575.495lei
I5Casa și conturi la bănci2.461.891lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii11.746.191lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.551.333lei
I11Capital subscris vărsat90.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă20.869.530lei
I14Venituri totale21.444.319lei
I15Cheltuieli totale20.251.230lei
I16Profit brut1.193.089lei
I18Profit net983.768lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați40

Indicatori · 2025

Marjă netă4,71%
Marjă brută5,72%
Rentabilitatea capitalurilor21,61%
Rentabilitatea activelor6,04%
Grad de îndatorare72,07%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat521.738lei
Fond de rulment2.982.867lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
104,85%
Creștere anuală compusă
4,64%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre SCHNELL LEITUNG SA

Ce cifră de afaceri are SCHNELL LEITUNG SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 20.869.530 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 983.768 lei.
SCHNELL LEITUNG SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SCHNELL LEITUNG SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SCHNELL LEITUNG SA?
40 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SCHNELL LEITUNG SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.746.191 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SCHNELL LEITUNG SA?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SCHNELL LEITUNG SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SCHNELL LEITUNG SA?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .