EMI SHIELDING S.R.L.

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

EMI SHIELDING S.R.L. (CUI 12850277) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Bragadiru, ILFOV, înregistrată la 31 martie 2000, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.047.413 lei, profit net de 505.342 lei, datorii de 3.092.039 lei, capitaluri proprii de 3.008.923 lei, 17 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-45.22%
Solvabilitate
17.19%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.047.413lei

Venituri totale

5.547.292lei

Rezultat net

505.342lei

Datorii

3.092.039lei

Capitaluri proprii

3.008.923lei

Capital de lucru

12.587.269lei

Salariați

17

Cifră de afaceri pe salariat

296.907lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000503232
Data înregistrării
31 martie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. BRAGADIRU, ŞOS. ALEXANDRIEI, NR.82, CLĂDIREA C2. PARTER. CAMERA 10 ȘI ET.1.CAMERA 26 ȘI CLĂDIREA C1. DEMISOL. CAMERA 33

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-45,2%
Profitul, față de anul trecut
-74,5%
Creștere anuală compusă
+32,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.19%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate5.07 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate10.01%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare17.66%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-45.22%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.829.108lei
I2Active circulante15.679.308lei
I3Stocuri1.214.838lei
I4Creanțe12.412.744lei
I5Casa și conturi la bănci2.051.726lei
I6Cheltuieli în avans41.916lei

Pasiv

I7Datorii3.092.039lei
I8Venituri în avans11.449.370lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri3.008.923lei
I11Capital subscris vărsat37.220lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.047.413lei
I14Venituri totale5.547.292lei
I15Cheltuieli totale4.982.266lei
I16Profit brut565.026lei
I18Profit net505.342lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați17

Indicatori · 2025

Marjă netă10,01%
Marjă brută11,19%
Rentabilitatea capitalurilor16,79%
Rentabilitatea activelor2,89%
Grad de îndatorare17,66%
Lichiditate curentă5,07
Cifră de afaceri pe salariat296.907lei
Fond de rulment12.587.269lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-45,22%
Creștere anuală compusă
32,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre EMI SHIELDING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are EMI SHIELDING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.047.413 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 505.342 lei.
EMI SHIELDING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus EMI SHIELDING S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are EMI SHIELDING S.R.L.?
17 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are EMI SHIELDING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.092.039 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are EMI SHIELDING S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
EMI SHIELDING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are EMI SHIELDING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .