ENERGOFOR SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

ENERGOFOR SRL (CUI 12826406) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş, BACĂU, înregistrată la 27 martie 2000, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 32.943.046 lei, profit net de 1.792.398 lei, datorii de 21.010.961 lei, capitaluri proprii de 2.050.442 lei, 38 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-22.93%
Îndatorare
92.77%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

32.943.046lei

Venituri totale

35.822.967lei

Rezultat net

1.792.398lei

Datorii

21.010.961lei

Capitaluri proprii

2.050.442lei

Capital de lucru

671.039lei

Salariați

38

Cifră de afaceri pe salariat

866.922lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000140045
Data înregistrării
27 martie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. BACĂU, SAT HEMEIUŞ COM. HEMEIUŞ, G HEMEIUŞ, STR. GĂRII NR. 100. CLĂDIREA G2. CAM. 201-202, ET.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-22,9%
Profitul, față de anul trecut
-84,3%
Creștere anuală compusă
+11,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.05%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.44%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare92.77%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-22.93%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5320082009201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate965.511lei
I2Active circulante21.682.000lei
I3Stocuri12.392.924lei
I4Creanțe6.500.645lei
I5Casa și conturi la bănci2.788.431lei
I6Cheltuieli în avans413.892lei

Pasiv

I7Datorii21.010.961lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.050.442lei
I11Capital subscris vărsat150.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă32.943.046lei
I14Venituri totale35.822.967lei
I15Cheltuieli totale33.753.915lei
I16Profit brut2.069.052lei
I18Profit net1.792.398lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați38

Indicatori · 2025

Marjă netă5,44%
Marjă brută6,28%
Rentabilitatea capitalurilor87,42%
Rentabilitatea activelor7,91%
Grad de îndatorare92,77%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat866.922lei
Fond de rulment671.039lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-22,93%
Creștere anuală compusă
11,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre ENERGOFOR SRL

Ce cifră de afaceri are ENERGOFOR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 32.943.046 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.792.398 lei.
ENERGOFOR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ENERGOFOR SRL?
17 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ENERGOFOR SRL?
38 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ENERGOFOR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.010.961 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ENERGOFOR SRL?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ENERGOFOR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ENERGOFOR SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .