AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.

Activă

2931 Fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentru motoare de autovehicule

AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L. (CUI 12817173) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 23 martie 2000, cu activitatea principală „fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentru motoare de autovehicule” (CAEN 2931).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.365.311.339 lei, pierdere netă de 435.442.642 lei, datorii de 1.648.653.893 lei, capitaluri proprii de 2.199.451.250 lei, 8.304 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 44 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

44

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

44 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Pierdere în fiecare dintre ultimii trei ani.

Din cei șase factori ieșeau 58 de puncte, dar scorul e plafonat la 44: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Profitabilitate
-5.91%
Istoricul rezultatelor
3 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.365.311.339lei

Venituri totale

7.507.476.147lei

Rezultat net

-435.442.642lei

Datorii

1.648.653.893lei

Capitaluri proprii

2.199.451.250lei

Capital de lucru

351.155.663lei

Salariați

8.304

Cifră de afaceri pe salariat

886.959lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000229357
Data înregistrării
23 martie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
2931 — Fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentru motoare de autovehicule
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. SIEMENS, NR.1, ŞI DE 1549/5. NR. 7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,3%
Profitul, față de anul trecut
-7,6%
Creștere anuală compusă
+19,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

44clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.34%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-5.91%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare36.99%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință0.31%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor3 ani

    3 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA44200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.457.814.073lei
I2Active circulante1.999.809.556lei
I3Stocuri549.235.920lei
I4Creanțe1.258.447.982lei
I5Casa și conturi la bănci192.125.654lei
I6Cheltuieli în avans32.111.302lei

Pasiv

I7Datorii1.648.653.893lei
I8Venituri în avans489.715.123lei
I9Provizioane151.914.665lei
I10Capitaluri2.199.451.250lei
I11Capital subscris vărsat249.121.620lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.365.311.339lei
I14Venituri totale7.507.476.147lei
I15Cheltuieli totale7.918.241.702lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă435.442.642lei
I20Număr mediu de salariați8.304

Indicatori · 2025

Marjă netă-5,91%
Marjă brută-5,58%
Rentabilitatea capitalurilor-19,8%
Rentabilitatea activelor-9,77%
Grad de îndatorare36,99%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat886.959lei
Fond de rulment351.155.663lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,31%
Creștere anuală compusă
19,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.365.311.339 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -435.442.642 lei.
AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.?
8.304 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.648.653.893 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.?
44 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUMOVIO TECHNOLOGIES ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2931 — Fabricarea de echipamente electrice şi electronice pentru autovehicule şi pentru motoare de autovehicule.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .