ADARCO INVEST SRL

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

ADARCO INVEST SRL (CUI 12800155) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Petroşani, HUNEDOARA, înregistrată la 20 martie 2000, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 22.218.203 lei, profit net de 5.110.208 lei, datorii de 17.072.852 lei, capitaluri proprii de 6.708.279 lei, 58 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-20.25%
Îndatorare
66.16%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

22.218.203lei

Venituri totale

23.351.456lei

Rezultat net

5.110.208lei

Datorii

17.072.852lei

Capitaluri proprii

6.708.279lei

Capital de lucru

709.728lei

Salariați

58

Cifră de afaceri pe salariat

383.072lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000155209
Data înregistrării
20 martie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. PETROŞANI, STR. 1 DECEMBRIE 1918, BL.84, SC.3, AP.39

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-20,3%
Profitul, față de anul trecut
-19,7%
Creștere anuală compusă
+5,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate23%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare66.16%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-20.25%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA68200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.021.268lei
I2Active circulante17.782.580lei
I3Stocuri6.571.739lei
I4Creanțe1.639.820lei
I5Casa și conturi la bănci9.571.021lei
I6Cheltuieli în avans138.444lei

Pasiv

I7Datorii17.072.852lei
I8Venituri în avans2.161.161lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.708.279lei
I11Capital subscris vărsat1.241.300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă22.218.203lei
I14Venituri totale23.351.456lei
I15Cheltuieli totale17.366.301lei
I16Profit brut5.985.155lei
I18Profit net5.110.208lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați58

Indicatori · 2025

Marjă netă23%
Marjă brută26,94%
Rentabilitatea capitalurilor76,18%
Rentabilitatea activelor19,8%
Grad de îndatorare66,16%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat383.072lei
Fond de rulment709.728lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-20,25%
Creștere anuală compusă
5,84%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre ADARCO INVEST SRL

Ce cifră de afaceri are ADARCO INVEST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 22.218.203 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.110.208 lei.
ADARCO INVEST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ADARCO INVEST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ADARCO INVEST SRL?
58 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ADARCO INVEST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 17.072.852 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ADARCO INVEST SRL?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ADARCO INVEST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ADARCO INVEST SRL?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .