RAVITEX SRL

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

RAVITEX SRL (CUI 12767130) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 13 martie 2000, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 183.435.114 lei, profit net de 2.410.937 lei, datorii de 36.323.618 lei, capitaluri proprii de 36.905.252 lei, 296 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.31%
Lichiditate
1.05 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

183.435.114lei

Venituri totale

192.359.328lei

Rezultat net

2.410.937lei

Datorii

36.323.618lei

Capitaluri proprii

36.905.252lei

Capital de lucru

1.838.564lei

Salariați

296

Cifră de afaceri pe salariat

619.713lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000180050
Data înregistrării
13 martie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. LIVIU REBREANU, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,1%
Profitul, față de anul trecut
-57,9%
Creștere anuală compusă
+16,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.58%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.05 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.31%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare49.78%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință10.14%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA77200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate34.808.276lei
I2Active circulante38.162.182lei
I3Stocuri776.325lei
I4Creanțe36.561.340lei
I5Casa și conturi la bănci824.517lei
I6Cheltuieli în avans258.412lei

Pasiv

I7Datorii36.323.618lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri36.905.252lei
I11Capital subscris vărsat12.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă183.435.114lei
I14Venituri totale192.359.328lei
I15Cheltuieli totale189.515.967lei
I16Profit brut2.843.361lei
I18Profit net2.410.937lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați296

Indicatori · 2025

Marjă netă1,31%
Marjă brută1,55%
Rentabilitatea capitalurilor6,53%
Rentabilitatea activelor3,3%
Grad de îndatorare49,78%
Lichiditate curentă1,05
Cifră de afaceri pe salariat619.713lei
Fond de rulment1.838.564lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
10,14%
Creștere anuală compusă
16,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre RAVITEX SRL

Ce cifră de afaceri are RAVITEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 183.435.114 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.410.937 lei.
RAVITEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAVITEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RAVITEX SRL?
296 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAVITEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 36.323.618 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAVITEX SRL?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAVITEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAVITEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .