PARKING SA

Activă

5221 Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre

PARKING SA (CUI 12661090) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ, înregistrată la 11 februarie 2000, cu activitatea principală „activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre” (CAEN 5221).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.741.810 lei, profit net de 176.650 lei, datorii de 1.906.363 lei, capitaluri proprii de 1.339.371 lei, 24 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.28%
Lichiditate
1.17 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.741.810lei

Venituri totale

8.344.905lei

Rezultat net

176.650lei

Datorii

1.906.363lei

Capitaluri proprii

1.339.371lei

Capital de lucru

326.944lei

Salariați

24

Cifră de afaceri pe salariat

322.575lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2000000008273
Data înregistrării
11 februarie 2000

Activitate și sediu

Activitate principală
5221 — Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR PIAŢA GĂRII, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,6%
Profitul, față de anul trecut
-64,5%
Creștere anuală compusă
+13%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.48%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.28%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare46.23%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință16.56%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA78200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.890.437lei
I2Active circulante2.233.307lei
I3Stocuri123.400lei
I4Creanțe956.235lei
I5Casa și conturi la bănci1.153.672lei
I6Cheltuieli în avans849.509lei

Pasiv

I7Datorii1.906.363lei
I8Venituri în avans1.561.080lei
I9Provizioane166.439lei
I10Capitaluri1.339.371lei
I11Capital subscris vărsat502.780lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.741.810lei
I14Venituri totale8.344.905lei
I15Cheltuieli totale8.037.256lei
I16Profit brut307.649lei
I18Profit net176.650lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați24

Indicatori · 2025

Marjă netă2,28%
Marjă brută3,97%
Rentabilitatea capitalurilor13,19%
Rentabilitatea activelor4,28%
Grad de îndatorare46,23%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat322.575lei
Fond de rulment326.944lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
16,56%
Creștere anuală compusă
12,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre PARKING SA

Ce cifră de afaceri are PARKING SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.741.810 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 176.650 lei.
PARKING SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PARKING SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are PARKING SA?
24 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PARKING SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.906.363 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PARKING SA?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PARKING SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PARKING SA?
Activitatea principală este CAEN 5221 — Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .