SANADOR SRL

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

SANADOR SRL (CUI 12530000) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 28 decembrie 1999, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 789.453.614 lei, profit net de 22.029.013 lei, datorii de 220.322.527 lei, capitaluri proprii de 87.155.921 lei, 1.464 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.58 x
Îndatorare
65.59%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

789.453.614lei

Venituri totale

792.348.188lei

Rezultat net

22.029.013lei

Datorii

220.322.527lei

Capitaluri proprii

87.155.921lei

Capital de lucru

-93.270.168lei

Salariați

1.464

Cifră de afaceri pe salariat

539.244lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999011142405
Data înregistrării
28 decembrie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. DR. IACOB FELIX, NR.32

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,7%
Profitul, față de anul trecut
-31,7%
Creștere anuală compusă
+20,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.95%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.58 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.79%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare65.59%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință5.7%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA63200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate208.857.282lei
I2Active circulante127.052.359lei
I3Stocuri50.712.806lei
I4Creanțe56.660.396lei
I5Casa și conturi la bănci17.187.947lei
I6Cheltuieli în avans4.446.538lei

Pasiv

I7Datorii220.322.527lei
I8Venituri în avans32.877.731lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri87.155.921lei
I11Capital subscris vărsat594.620lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă789.453.614lei
I14Venituri totale792.348.188lei
I15Cheltuieli totale763.623.692lei
I16Profit brut28.724.496lei
I18Profit net22.029.013lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1.464

Indicatori · 2025

Marjă netă2,79%
Marjă brută3,64%
Rentabilitatea capitalurilor25,28%
Rentabilitatea activelor6,56%
Grad de îndatorare65,59%
Lichiditate curentă0,58
Cifră de afaceri pe salariat539.244lei
Fond de rulment-93.270.168lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,7%
Creștere anuală compusă
20,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SANADOR SRL

Ce cifră de afaceri are SANADOR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 789.453.614 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 22.029.013 lei.
SANADOR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SANADOR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SANADOR SRL?
1.464 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SANADOR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 220.322.527 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SANADOR SRL?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SANADOR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SANADOR SRL?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .