AVACOM SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

AVACOM SRL (CUI 12417622) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 22 noiembrie 1999, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.446.418 lei, profit net de 2.146.356 lei, datorii de 7.233.059 lei, capitaluri proprii de 4.867.800 lei, 34 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 77 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

77

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

77 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-11.35%
Îndatorare
60.63%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.446.418lei

Venituri totale

19.603.745lei

Rezultat net

2.146.356lei

Datorii

7.233.059lei

Capitaluri proprii

4.867.800lei

Capital de lucru

2.221.604lei

Salariați

34

Cifră de afaceri pe salariat

454.306lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000349389
Data înregistrării
22 noiembrie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. RAPSODIEI, NR.22, BL.D.10, SC.A, ET.3, AP.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-11,4%
Profitul, față de anul trecut
+100,9%
Creștere anuală compusă
+32,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

77clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.8%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate13.9%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare60.63%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-11.35%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA77200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.476.154lei
I2Active circulante9.454.663lei
I3Stocuri6.327.253lei
I4Creanțe3.197.586lei
I5Casa și conturi la bănci-245.405lei
I6Cheltuieli în avans170.042lei

Pasiv

I7Datorii7.233.059lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.867.800lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.446.418lei
I14Venituri totale19.603.745lei
I15Cheltuieli totale17.170.183lei
I16Profit brut2.433.562lei
I18Profit net2.146.356lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați34

Indicatori · 2025

Marjă netă13,9%
Marjă brută15,75%
Rentabilitatea capitalurilor44,09%
Rentabilitatea activelor17,99%
Grad de îndatorare60,63%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat454.306lei
Fond de rulment2.221.604lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-11,35%
Creștere anuală compusă
32,64%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre AVACOM SRL

Ce cifră de afaceri are AVACOM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.446.418 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.146.356 lei.
AVACOM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AVACOM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are AVACOM SRL?
34 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AVACOM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.233.059 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AVACOM SRL?
77 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AVACOM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AVACOM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .