HORA SA

Activă

3220 Fabricarea instrumentelor muzicale

HORA SA (CUI 1235579) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Reghin, MUREŞ, înregistrată la 29 noiembrie 1992, cu activitatea principală „fabricarea instrumentelor muzicale” (CAEN 3220).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 18.949.043 lei, profit net de 35.299 lei, datorii de 3.618.035 lei, capitaluri proprii de 52.288.818 lei, 148 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.19%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

18.949.043lei

Venituri totale

22.063.345lei

Rezultat net

35.299lei

Datorii

3.618.035lei

Capitaluri proprii

52.288.818lei

Capital de lucru

43.866.028lei

Salariați

148

Cifră de afaceri pe salariat

128.034lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000027261
Data înregistrării
29 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
3220 — Fabricarea instrumentelor muzicale
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, STR. SALCÂMILOR, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,5%
Profitul, față de anul trecut
+2.134,1%
Creștere anuală compusă
+1,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate92.91%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate13.12 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.19%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare6.43%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință2.5%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate8.796.956lei
I2Active circulante47.484.063lei
I3Stocuri44.813.440lei
I4Creanțe1.765.005lei
I5Casa și conturi la bănci647.076lei
I6Cheltuieli în avans17.148lei

Pasiv

I7Datorii3.618.035lei
I8Venituri în avans391.314lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri52.288.818lei
I11Capital subscris vărsat494.604lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă18.949.043lei
I14Venituri totale22.063.345lei
I15Cheltuieli totale21.967.786lei
I16Profit brut95.559lei
I18Profit net35.299lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați148

Indicatori · 2025

Marjă netă0,19%
Marjă brută0,5%
Rentabilitatea capitalurilor0,07%
Rentabilitatea activelor0,06%
Grad de îndatorare6,43%
Lichiditate curentă13,12
Cifră de afaceri pe salariat128.034lei
Fond de rulment43.866.028lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
2,5%
Creștere anuală compusă
1,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3220 Fabricarea instrumentelor muzicale

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre HORA SA

Ce cifră de afaceri are HORA SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 18.949.043 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 35.299 lei.
HORA SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HORA SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HORA SA?
148 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HORA SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.618.035 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HORA SA?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HORA SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HORA SA?
Activitatea principală este CAEN 3220 — Fabricarea instrumentelor muzicale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .