FRASINUL SRL

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

FRASINUL SRL (CUI 12337680) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Anieş Com. Maieru, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 1 noiembrie 1999, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 695.541.590 lei, profit net de 98.748.857 lei, datorii de 234.673.868 lei, capitaluri proprii de 178.039.914 lei, 287 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.2 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

695.541.590lei

Venituri totale

709.873.137lei

Rezultat net

98.748.857lei

Datorii

234.673.868lei

Capitaluri proprii

178.039.914lei

Capital de lucru

46.415.967lei

Salariați

287

Cifră de afaceri pe salariat

2.423.490lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000278065
Data înregistrării
1 noiembrie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT ANIEŞ COM. MAIERU, , NR.59

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+57,8%
Profitul, față de anul trecut
+28,5%
Creștere anuală compusă
+22,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.07%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate14.2%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare52.81%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință57.8%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate163.253.030lei
I2Active circulante281.089.835lei
I3Stocuri38.567.375lei
I4Creanțe129.163.029lei
I5Casa și conturi la bănci113.359.431lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii234.673.868lei
I8Venituri în avans2.399.772lei
I9Provizioane29.229.311lei
I10Capitaluri178.039.914lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă695.541.590lei
I14Venituri totale709.873.137lei
I15Cheltuieli totale597.813.544lei
I16Profit brut112.059.593lei
I18Profit net98.748.857lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați287

Indicatori · 2025

Marjă netă14,2%
Marjă brută16,11%
Rentabilitatea capitalurilor55,46%
Rentabilitatea activelor22,22%
Grad de îndatorare52,81%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat2,42 mil.lei
Fond de rulment46.415.967lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
57,8%
Creștere anuală compusă
22,78%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre FRASINUL SRL

Ce cifră de afaceri are FRASINUL SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 695.541.590 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 98.748.857 lei.
FRASINUL SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FRASINUL SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FRASINUL SRL?
287 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FRASINUL SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 234.673.868 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FRASINUL SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FRASINUL SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FRASINUL SRL?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .