DENISALEX SRL

Activă

9630 Activități de pompe funebre și similare

DENISALEX SRL (CUI 12264138) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Giarmata Com. Giarmata, TIMIŞ, înregistrată la 15 octombrie 1999, cu activitatea principală „activități de pompe funebre și similare” (CAEN 9630).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.503.784 lei, profit net de 997.339 lei, datorii de 1.500.781 lei, capitaluri proprii de 1.670.914 lei, 32 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.17 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.503.784lei

Venituri totale

4.537.320lei

Rezultat net

997.339lei

Datorii

1.500.781lei

Capitaluri proprii

1.670.914lei

Capital de lucru

256.542lei

Salariați

32

Cifră de afaceri pe salariat

140.743lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000825355
Data înregistrării
15 octombrie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
9630 — Activități de pompe funebre și similare
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT GIARMATA COM. GIARMATA, STR. INDUSTRIILOR, NR.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+8,2%
Profitul, față de anul trecut
+56,1%
Creștere anuală compusă
+14%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate53.21%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate22.14%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare47.8%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință8.24%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA89200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.382.634lei
I2Active circulante1.757.323lei
I3Stocuri412.973lei
I4Creanțe1.254.376lei
I5Casa și conturi la bănci89.974lei
I6Cheltuieli în avans31.738lei

Pasiv

I7Datorii1.500.781lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.670.914lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.503.784lei
I14Venituri totale4.537.320lei
I15Cheltuieli totale3.388.080lei
I16Profit brut1.149.240lei
I18Profit net997.339lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați32

Indicatori · 2025

Marjă netă22,14%
Marjă brută25,52%
Rentabilitatea capitalurilor59,69%
Rentabilitatea activelor31,76%
Grad de îndatorare47,8%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat140.743lei
Fond de rulment256.542lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
8,24%
Creștere anuală compusă
13,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9630 Activități de pompe funebre și similare

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre DENISALEX SRL

Ce cifră de afaceri are DENISALEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.503.784 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 997.339 lei.
DENISALEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DENISALEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are DENISALEX SRL?
32 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DENISALEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.500.781 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DENISALEX SRL?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DENISALEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DENISALEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 9630 — Activități de pompe funebre și similare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .