SA GO TEX S.R.L.

Activă

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

SA GO TEX S.R.L. (CUI 12250051) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 13 octombrie 1999, cu activitatea principală „fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (CAEN 1413).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.125.630 lei, profit net de 49.118 lei, datorii de 2.256.314 lei, capitaluri proprii de 1.599.094 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-48.34%
Profitabilitate
4.36%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.125.630lei

Venituri totale

1.388.367lei

Rezultat net

49.118lei

Datorii

2.256.314lei

Capitaluri proprii

1.599.094lei

Capital de lucru

1.188.361lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

562.815lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/1242/1999
Data înregistrării
13 octombrie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CÂMPINA, NR.62-64

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-48,3%
Profitul, față de anul trecut
-45,2%
Creștere anuală compusă
-7,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate41.88%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.53 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.36%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare59.1%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-48.34%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate373.406lei
I2Active circulante3.444.675lei
I3Stocuri915.873lei
I4Creanțe2.523.664lei
I5Casa și conturi la bănci5.138lei
I6Cheltuieli în avans37.327lei

Pasiv

I7Datorii2.256.314lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.599.094lei
I11Capital subscris vărsat39.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.125.630lei
I14Venituri totale1.388.367lei
I15Cheltuieli totale1.326.814lei
I16Profit brut61.553lei
I18Profit net49.118lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,36%
Marjă brută5,47%
Rentabilitatea capitalurilor3,07%
Rentabilitatea activelor1,29%
Grad de îndatorare59,1%
Lichiditate curentă1,53
Cifră de afaceri pe salariat562.815lei
Fond de rulment1.188.361lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-48,34%
Creștere anuală compusă
-7,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre SA GO TEX S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SA GO TEX S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.125.630 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 49.118 lei.
SA GO TEX S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SA GO TEX S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SA GO TEX S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SA GO TEX S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.256.314 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SA GO TEX S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SA GO TEX S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SA GO TEX S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .