FORMENS SRL

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

FORMENS SRL (CUI 12153083) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Botoşani, BOTOŞANI, înregistrată la 23 septembrie 1999, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 331.559.959 lei, profit net de 34.534.619 lei, datorii de 75.614.594 lei, capitaluri proprii de 153.226.131 lei, 820 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

331.559.959lei

Venituri totale

335.208.677lei

Rezultat net

34.534.619lei

Datorii

75.614.594lei

Capitaluri proprii

153.226.131lei

Capital de lucru

96.792.244lei

Salariați

820

Cifră de afaceri pe salariat

404.341lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J07/233/1999
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1999000233077
Data înregistrării
23 septembrie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, CAL. NAŢIONALĂ, NR.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10%
Profitul, față de anul trecut
-4,4%
Creștere anuală compusă
+10,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate66.44%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.28 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate10.42%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare32.79%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință9.99%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA98200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate58.217.572lei
I2Active circulante172.406.838lei
I3Stocuri59.979.055lei
I4Creanțe101.452.031lei
I5Casa și conturi la bănci10.975.752lei
I6Cheltuieli în avans95.903lei

Pasiv

I7Datorii75.614.594lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane1.879.588lei
I10Capitaluri153.226.131lei
I11Capital subscris vărsat2.478.160lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă331.559.959lei
I14Venituri totale335.208.677lei
I15Cheltuieli totale293.631.197lei
I16Profit brut41.577.480lei
I18Profit net34.534.619lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați820

Indicatori · 2025

Marjă netă10,42%
Marjă brută12,54%
Rentabilitatea capitalurilor22,54%
Rentabilitatea activelor14,97%
Grad de îndatorare32,79%
Lichiditate curentă2,28
Cifră de afaceri pe salariat404.341lei
Fond de rulment96.792.244lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,99%
Creștere anuală compusă
10,94%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre FORMENS SRL

Ce cifră de afaceri are FORMENS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 331.559.959 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 34.534.619 lei.
FORMENS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FORMENS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are FORMENS SRL?
820 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FORMENS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 75.614.594 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FORMENS SRL?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FORMENS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FORMENS SRL?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .