CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.

Activă

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L. (CUI 12036059) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 16 august 1999, cu activitatea principală „lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (CAEN 4100).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 142.823.172 lei, profit net de 4.871.555 lei, datorii de 53.204.248 lei, capitaluri proprii de 16.219.383 lei, 325 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.34%
Solvabilitate
22.36%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

142.823.172lei

Venituri totale

150.017.096lei

Rezultat net

4.871.555lei

Datorii

53.204.248lei

Capitaluri proprii

16.219.383lei

Capital de lucru

991.957lei

Salariați

325

Cifră de afaceri pe salariat

439.456lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000501042
Data înregistrării
16 august 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CHIMIEI, NR.1, C3 - CORP ADMINISTRATIV, ET.P

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+10,5%
Profitul, față de anul trecut
+11%
Creștere anuală compusă
+41,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.36%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.41%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare73.34%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință10.5%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate18.344.528lei
I2Active circulante54.196.205lei
I3Stocuri4.094.684lei
I4Creanțe46.004.836lei
I5Casa și conturi la bănci4.096.685lei
I6Cheltuieli în avans447.166lei

Pasiv

I7Datorii53.204.248lei
I8Venituri în avans17.465lei
I9Provizioane3.546.803lei
I10Capitaluri16.219.383lei
I11Capital subscris vărsat330lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă142.823.172lei
I14Venituri totale150.017.096lei
I15Cheltuieli totale143.307.242lei
I16Profit brut6.709.854lei
I18Profit net4.871.555lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați325

Indicatori · 2025

Marjă netă3,41%
Marjă brută4,7%
Rentabilitatea capitalurilor30,04%
Rentabilitatea activelor6,72%
Grad de îndatorare73,34%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat439.456lei
Fond de rulment991.957lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
10,5%
Creștere anuală compusă
41,69%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 142.823.172 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.871.555 lei.
CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.?
325 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 53.204.248 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONBAC INTERTRADE GROUP S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .