SOBIS SOLUTIONS SRL

Activă

0150 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)

SOBIS SOLUTIONS SRL (CUI 12018818) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Arpaşu de Sus Com. Arpaşu de Jos, SIBIU, înregistrată la 6 august 1999, cu activitatea principală „activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)” (CAEN 0150).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 92.439.400 lei, profit net de 4.236.137 lei, datorii de 46.759.690 lei, capitaluri proprii de 111.528.608 lei, 141 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-8.99%
Profitabilitate
4.58%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

92.439.400lei

Venituri totale

115.486.854lei

Rezultat net

4.236.137lei

Datorii

46.759.690lei

Capitaluri proprii

111.528.608lei

Capital de lucru

1.297.495lei

Salariați

141

Cifră de afaceri pe salariat

655.599lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000348322
Data înregistrării
6 august 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT ARPAŞU DE SUS COM. ARPAŞU DE JOS, , NR.505

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9%
Profitul, față de anul trecut
-51,5%
Creștere anuală compusă
+9,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate68.86%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.03 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.58%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare28.87%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-8.99%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate113.902.847lei
I2Active circulante48.057.185lei
I3Stocuri20.437.272lei
I4Creanțe26.195.359lei
I5Casa și conturi la bănci1.424.554lei
I6Cheltuieli în avans239.597lei

Pasiv

I7Datorii46.759.690lei
I8Venituri în avans2.729.866lei
I9Provizioane1.181.465lei
I10Capitaluri111.528.608lei
I11Capital subscris vărsat2.998.770lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă92.439.400lei
I14Venituri totale115.486.854lei
I15Cheltuieli totale110.381.377lei
I16Profit brut5.105.477lei
I18Profit net4.236.137lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați141

Indicatori · 2025

Marjă netă4,58%
Marjă brută5,52%
Rentabilitatea capitalurilor3,8%
Rentabilitatea activelor2,62%
Grad de îndatorare28,87%
Lichiditate curentă1,03
Cifră de afaceri pe salariat655.599lei
Fond de rulment1.297.495lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-8,99%
Creștere anuală compusă
9,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre SOBIS SOLUTIONS SRL

Ce cifră de afaceri are SOBIS SOLUTIONS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 92.439.400 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.236.137 lei.
SOBIS SOLUTIONS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SOBIS SOLUTIONS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SOBIS SOLUTIONS SRL?
141 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SOBIS SOLUTIONS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 46.759.690 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SOBIS SOLUTIONS SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SOBIS SOLUTIONS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SOBIS SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală este CAEN 0150 — Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .