LAVA & CUCE RO SRL

Activă

9610 Spălarea și curățarea textilelor și produselor din blană

LAVA & CUCE RO SRL (CUI 11987285) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 29 iulie 1999, cu activitatea principală „spălarea și curățarea textilelor și produselor din blană” (CAEN 9610).

A depus 17 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2009 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.360.423 lei, profit net de 322.688 lei, datorii de 545.363 lei, capitaluri proprii de 1.526.021 lei, 44 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-1.89%
Profitabilitate
3.86%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.360.423lei

Venituri totale

8.403.170lei

Rezultat net

322.688lei

Datorii

545.363lei

Capitaluri proprii

1.526.021lei

Capital de lucru

296.867lei

Salariați

44

Cifră de afaceri pe salariat

190.010lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999006730402
Data înregistrării
29 iulie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
9610 — Spălarea și curățarea textilelor și produselor din blană
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR VULTURILOR, NR.77

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2009–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-1,9%
Profitul, față de anul trecut
-34,4%
Creștere anuală compusă
+3,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate77.23%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.54 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.86%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare27.6%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-1.89%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2009–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8720092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

17 exerciții depuse, 2009–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.133.685lei
I2Active circulante842.230lei
I3Stocuri184.345lei
I4Creanțe353.927lei
I5Casa și conturi la bănci303.958lei
I6Cheltuieli în avans95.469lei

Pasiv

I7Datorii545.363lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.526.021lei
I11Capital subscris vărsat33.600lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.360.423lei
I14Venituri totale8.403.170lei
I15Cheltuieli totale8.025.243lei
I16Profit brut377.927lei
I18Profit net322.688lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați44

Indicatori · 2025

Marjă netă3,86%
Marjă brută4,52%
Rentabilitatea capitalurilor21,15%
Rentabilitatea activelor16,33%
Grad de îndatorare27,6%
Lichiditate curentă1,54
Cifră de afaceri pe salariat190.010lei
Fond de rulment296.867lei

Cifra de afaceri în timp

20092025
Creștere în ultimul an
-1,89%
Creștere anuală compusă
3,53%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre LAVA & CUCE RO SRL

Ce cifră de afaceri are LAVA & CUCE RO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.360.423 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 322.688 lei.
LAVA & CUCE RO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LAVA & CUCE RO SRL?
17 bilanțuri, din 2009 până în 2025.
Câți angajați are LAVA & CUCE RO SRL?
44 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LAVA & CUCE RO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 545.363 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LAVA & CUCE RO SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LAVA & CUCE RO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LAVA & CUCE RO SRL?
Activitatea principală este CAEN 9610 — Spălarea și curățarea textilelor și produselor din blană.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .