B & B COLLECTION SRL

Activă

4777 Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate

B & B COLLECTION SRL (CUI 11984882) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 27 iulie 1999, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate” (CAEN 4777).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 628.753.134 lei, profit net de 80.574.604 lei, datorii de 413.684.208 lei, capitaluri proprii de 141.567.579 lei, 979 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.04%
Solvabilitate
25.68%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

628.753.134lei

Venituri totale

640.055.521lei

Rezultat net

80.574.604lei

Datorii

413.684.208lei

Capitaluri proprii

141.567.579lei

Capital de lucru

92.768.838lei

Salariați

979

Cifră de afaceri pe salariat

642.240lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999006414401
Data înregistrării
27 iulie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
4777 — Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR NICOLAE IORGA, NR.13, CORP A. PARTER

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,6%
Profitul, față de anul trecut
-3,1%
Creștere anuală compusă
+7,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate25.68%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.22 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.81%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare75.04%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință0.58%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA76200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate44.822.281lei
I2Active circulante506.453.046lei
I3Stocuri429.389.226lei
I4Creanțe5.700.420lei
I5Casa și conturi la bănci71.363.400lei
I6Cheltuieli în avans4.142.198lei

Pasiv

I7Datorii413.684.208lei
I8Venituri în avans93.738lei
I9Provizioane72.000lei
I10Capitaluri141.567.579lei
I11Capital subscris vărsat300.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă628.753.134lei
I14Venituri totale640.055.521lei
I15Cheltuieli totale547.083.711lei
I16Profit brut92.971.810lei
I18Profit net80.574.604lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați979

Indicatori · 2025

Marjă netă12,81%
Marjă brută14,79%
Rentabilitatea capitalurilor56,92%
Rentabilitatea activelor14,62%
Grad de îndatorare75,04%
Lichiditate curentă1,22
Cifră de afaceri pe salariat642.240lei
Fond de rulment92.768.838lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,58%
Creștere anuală compusă
7,27%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre B & B COLLECTION SRL

Ce cifră de afaceri are B & B COLLECTION SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 628.753.134 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 80.574.604 lei.
B & B COLLECTION SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus B & B COLLECTION SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are B & B COLLECTION SRL?
979 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are B & B COLLECTION SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 413.684.208 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are B & B COLLECTION SRL?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
B & B COLLECTION SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are B & B COLLECTION SRL?
Activitatea principală este CAEN 4777 — Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .