ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL

Activă

6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal

ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL (CUI 11909783) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 5 iulie 1999, cu activitatea principală „activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal” (CAEN 6920).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 132.244.518 lei, profit net de 2.036.018 lei, datorii de 47.350.498 lei, capitaluri proprii de 9.166.112 lei, 131 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 56 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

56

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

56 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
83.84%
Profitabilitate
1.54%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

132.244.518lei

Venituri totale

146.127.516lei

Rezultat net

2.036.018lei

Datorii

47.350.498lei

Capitaluri proprii

9.166.112lei

Capital de lucru

6.336.881lei

Salariați

131

Cifră de afaceri pe salariat

1.009.500lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999005964400
Data înregistrării
5 iulie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD ION MIHALACHE, NR.15-17, CLADIREA BUCHAREST TOWER CENTER, ET.21

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-3,6%
Profitul, față de anul trecut
+54,2%
Creștere anuală compusă
+9,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

56clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.23%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.54%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare83.84%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-3.64%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA56200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.786.708lei
I2Active circulante53.687.379lei
I3Stocuri8.044.339lei
I4Creanțe42.763.695lei
I5Casa și conturi la bănci2.879.345lei
I6Cheltuieli în avans42.523lei

Pasiv

I7Datorii47.350.498lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.166.112lei
I11Capital subscris vărsat53.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă132.244.518lei
I14Venituri totale146.127.516lei
I15Cheltuieli totale143.688.296lei
I16Profit brut2.439.220lei
I18Profit net2.036.018lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați131

Indicatori · 2025

Marjă netă1,54%
Marjă brută1,84%
Rentabilitatea capitalurilor22,21%
Rentabilitatea activelor3,61%
Grad de îndatorare83,84%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat1,01 mil.lei
Fond de rulment6.336.881lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-3,64%
Creștere anuală compusă
9,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL

Ce cifră de afaceri are ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 132.244.518 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.036.018 lei.
ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL?
131 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 47.350.498 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL?
56 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ERNST & YOUNG ASSURANCE SERVICES SRL?
Activitatea principală este CAEN 6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .