MANUFACTURA DE EST SRL

Activă

1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot

MANUFACTURA DE EST SRL (CUI 11894933) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Preajba Com. Malu Mare, DOLJ, înregistrată la 29 iunie 1999, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot” (CAEN 1410).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 34.152.068 lei, profit net de 1.388.048 lei, datorii de 13.426.091 lei, capitaluri proprii de -2.930.325 lei, 318 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 34 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

34

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

34 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 35 de puncte, dar scorul e plafonat la 34: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Solvabilitate
-27.99%
Îndatorare
128.24%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

34.152.068lei

Venituri totale

34.398.438lei

Rezultat net

1.388.048lei

Datorii

13.426.091lei

Capitaluri proprii

-2.930.325lei

Capital de lucru

-3.658.479lei

Salariați

318

Cifră de afaceri pe salariat

107.396lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000401164
Data înregistrării
29 iunie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
1410 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT PREAJBA COM. MALU MARE, STR. HENRY FORD, NR.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-0,3%
Profitul, față de anul trecut
+54,3%
Creștere anuală compusă
+6,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

34clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-27.99%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.73 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.06%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare128.24%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință-0.32%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA34200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate701.876lei
I2Active circulante9.767.612lei
I3Stocuri6.119.965lei
I4Creanțe3.165.777lei
I5Casa și conturi la bănci481.870lei
I6Cheltuieli în avans28.278lei

Pasiv

I7Datorii13.426.091lei
I8Venituri în avans2.000lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-2.930.325lei
I11Capital subscris vărsat40.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă34.152.068lei
I14Venituri totale34.398.438lei
I15Cheltuieli totale33.010.390lei
I16Profit brut1.388.048lei
I18Profit net1.388.048lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați318

Indicatori · 2025

Marjă netă4,06%
Marjă brută4,06%
Rentabilitatea capitalurilor-47,37%
Rentabilitatea activelor13,26%
Grad de îndatorare128,24%
Lichiditate curentă0,73
Cifră de afaceri pe salariat107.396lei
Fond de rulment-3.658.479lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-0,32%
Creștere anuală compusă
6,48%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre MANUFACTURA DE EST SRL

Ce cifră de afaceri are MANUFACTURA DE EST SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 34.152.068 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.388.048 lei.
MANUFACTURA DE EST SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MANUFACTURA DE EST SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are MANUFACTURA DE EST SRL?
318 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MANUFACTURA DE EST SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.426.091 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MANUFACTURA DE EST SRL?
34 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MANUFACTURA DE EST SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MANUFACTURA DE EST SRL?
Activitatea principală este CAEN 1410 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din tricot.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .