HRANA S.A.

Activă

1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

HRANA S.A. (CUI 11676351) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 22 aprilie 1999, cu activitatea principală „fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă” (CAEN 1091).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 72.035.419 lei, profit net de 1.048.922 lei, datorii de 19.964.600 lei, capitaluri proprii de 15.412.547 lei, 117 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.94 x
Profitabilitate
1.46%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

72.035.419lei

Venituri totale

87.246.489lei

Rezultat net

1.048.922lei

Datorii

19.964.600lei

Capitaluri proprii

15.412.547lei

Capital de lucru

-1.149.743lei

Salariați

117

Cifră de afaceri pe salariat

615.687lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000233178
Data înregistrării
22 aprilie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
1091 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.9

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+34,3%
Profitul, față de anul trecut
-4,7%
Creștere anuală compusă
+5,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.5%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.94 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.46%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare57.65%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință34.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15.818.139lei
I2Active circulante18.814.857lei
I3Stocuri4.564.989lei
I4Creanțe13.918.002lei
I5Casa și conturi la bănci331.866lei
I6Cheltuieli în avans744.151lei

Pasiv

I7Datorii19.964.600lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri15.412.547lei
I11Capital subscris vărsat1.383.518lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă72.035.419lei
I14Venituri totale87.246.489lei
I15Cheltuieli totale85.994.400lei
I16Profit brut1.252.089lei
I18Profit net1.048.922lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați117

Indicatori · 2025

Marjă netă1,46%
Marjă brută1,74%
Rentabilitatea capitalurilor6,81%
Rentabilitatea activelor3,03%
Grad de îndatorare57,65%
Lichiditate curentă0,94
Cifră de afaceri pe salariat615.687lei
Fond de rulment-1.149.743lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
34,32%
Creștere anuală compusă
5,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre HRANA S.A.

Ce cifră de afaceri are HRANA S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 72.035.419 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.048.922 lei.
HRANA S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus HRANA S.A.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are HRANA S.A.?
117 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are HRANA S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 19.964.600 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are HRANA S.A.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
HRANA S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are HRANA S.A.?
Activitatea principală este CAEN 1091 — Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .