VALDIALUC SRL

Activă

2562 Operaţiuni de mecanică generală

VALDIALUC SRL (CUI 11637778) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 7 aprilie 1999, cu activitatea principală „operaţiuni de mecanică generală” (CAEN 2562).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.273.951 lei, profit net de 1.341.173 lei, datorii de 1.572.017 lei, capitaluri proprii de 1.471.184 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.25%
Lichiditate
1.25 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.273.951lei

Venituri totale

4.293.522lei

Rezultat net

1.341.173lei

Datorii

1.572.017lei

Capitaluri proprii

1.471.184lei

Capital de lucru

385.408lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

854.790lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J06/91/1999
Data înregistrării
7 aprilie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
2562 — Operaţiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. ŞTEFAN OCTAVIAN IOSIF, NR.6, SC.C, ET.1, AP.28

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,3%
Profitul, față de anul trecut
-16,9%
Creștere anuală compusă
+24,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate48.34%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.25 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate31.38%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare51.66%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-9.25%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.085.776lei
I2Active circulante1.957.425lei
I3Stocuri61.798lei
I4Creanțe1.470.557lei
I5Casa și conturi la bănci425.070lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.572.017lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.471.184lei
I11Capital subscris vărsat3.700lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.273.951lei
I14Venituri totale4.293.522lei
I15Cheltuieli totale2.702.356lei
I16Profit brut1.591.166lei
I18Profit net1.341.173lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă31,38%
Marjă brută37,23%
Rentabilitatea capitalurilor91,16%
Rentabilitatea activelor44,07%
Grad de îndatorare51,66%
Lichiditate curentă1,25
Cifră de afaceri pe salariat854.790lei
Fond de rulment385.408lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-9,25%
Creștere anuală compusă
24,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2562 Fabricarea articolelor de feronerie

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre VALDIALUC SRL

Ce cifră de afaceri are VALDIALUC SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.273.951 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.341.173 lei.
VALDIALUC SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALDIALUC SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are VALDIALUC SRL?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALDIALUC SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.572.017 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALDIALUC SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALDIALUC SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALDIALUC SRL?
Activitatea principală este CAEN 2562 — Operaţiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .