VALUS SRL

Activă

0141 Creşterea bovinelor de lapte

VALUS SRL (CUI 11597070) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 25 martie 1999, cu activitatea principală „creşterea bovinelor de lapte” (CAEN 0141).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.131.438 lei, profit net de 144.034 lei, datorii de 183.251 lei, capitaluri proprii de 4.956.479 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-10.93%
Profitabilitate
3.49%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.131.438lei

Venituri totale

5.722.982lei

Rezultat net

144.034lei

Datorii

183.251lei

Capitaluri proprii

4.956.479lei

Capital de lucru

2.983.742lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

275.429lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/357/1999
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1999000357120
Data înregistrării
25 martie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
0141 — Creşterea bovinelor de lapte
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. DUNĂRII, NR.25, AP.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-10,9%
Profitul, față de anul trecut
-85,4%
Creștere anuală compusă
+13,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate96.53%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate17.28 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.49%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare3.57%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-10.93%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA87200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.967.643lei
I2Active circulante3.166.993lei
I3Stocuri1.798.911lei
I4Creanțe481.135lei
I5Casa și conturi la bănci886.947lei
I6Cheltuieli în avans5.094lei

Pasiv

I7Datorii183.251lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.956.479lei
I11Capital subscris vărsat10.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.131.438lei
I14Venituri totale5.722.982lei
I15Cheltuieli totale5.555.756lei
I16Profit brut167.226lei
I18Profit net144.034lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă3,49%
Marjă brută4,05%
Rentabilitatea capitalurilor2,91%
Rentabilitatea activelor2,81%
Grad de îndatorare3,57%
Lichiditate curentă17,28
Cifră de afaceri pe salariat275.429lei
Fond de rulment2.983.742lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-10,93%
Creștere anuală compusă
13,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0141 Creșterea bovinelor de lapte

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre VALUS SRL

Ce cifră de afaceri are VALUS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.131.438 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 144.034 lei.
VALUS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VALUS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are VALUS SRL?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VALUS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 183.251 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VALUS SRL?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VALUS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VALUS SRL?
Activitatea principală este CAEN 0141 — Creşterea bovinelor de lapte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .