BETA SA

Activă

2522 Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal

BETA SA (CUI 1154660) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Buzău, BUZĂU, înregistrată la 27 noiembrie 1992, cu activitatea principală „fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal” (CAEN 2522).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 29.170.760 lei, pierdere netă de 11.419.927 lei, datorii de 35.697.179 lei, capitaluri proprii de 85.402.834 lei, 175 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-39.15%
Tendință
-61.3%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

29.170.760lei

Venituri totale

31.834.425lei

Rezultat net

-11.419.927lei

Datorii

35.697.179lei

Capitaluri proprii

85.402.834lei

Capital de lucru

11.125.851lei

Salariați

175

Cifră de afaceri pe salariat

166.690lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991000009104
Data înregistrării
27 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal
Sediu social
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. SANTIERULUI, NR.39

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-61,3%
Profitul, față de anul trecut
-493,2%
Creștere anuală compusă
-1,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate70.02%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.31 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-39.15%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare29.27%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-61.3%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA60200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate75.153.174lei
I2Active circulante46.823.030lei
I3Stocuri36.633.746lei
I4Creanțe8.030.016lei
I5Casa și conturi la bănci2.159.268lei
I6Cheltuieli în avans112.777lei

Pasiv

I7Datorii35.697.179lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane988.968lei
I10Capitaluri85.402.834lei
I11Capital subscris vărsat3.426.148lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă29.170.760lei
I14Venituri totale31.834.425lei
I15Cheltuieli totale43.254.352lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă11.419.927lei
I20Număr mediu de salariați175

Indicatori · 2025

Marjă netă-39,15%
Marjă brută-39,15%
Rentabilitatea capitalurilor-13,37%
Rentabilitatea activelor-9,36%
Grad de îndatorare29,27%
Lichiditate curentă1,31
Cifră de afaceri pe salariat166.690lei
Fond de rulment11.125.851lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-61,3%
Creștere anuală compusă
-1,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Buzău

Întrebări despre BETA SA

Ce cifră de afaceri are BETA SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 29.170.760 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -11.419.927 lei.
BETA SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BETA SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BETA SA?
175 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BETA SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 35.697.179 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BETA SA?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BETA SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BETA SA?
Activitatea principală este CAEN 2522 — Fabricarea altor rezervoare, cisterne și containere din metal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .