SCANDENS SRL

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

SCANDENS SRL (CUI 11546033) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Sântuhalm Mun. Deva, HUNEDOARA, înregistrată la 12 martie 1999, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 18.968.789 lei, profit net de 1.196.327 lei, datorii de 5.249.468 lei, capitaluri proprii de 1.199.158 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
81.4%
Solvabilitate
18.6%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

18.968.789lei

Venituri totale

19.024.293lei

Rezultat net

1.196.327lei

Datorii

5.249.468lei

Capitaluri proprii

1.199.158lei

Capital de lucru

557.254lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

2.709.827lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000162203
Data înregistrării
12 martie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, LOC. SÂNTUHALM MUN. DEVA, G SÂNTUHALM, NR.30B, ET.DEMISOL

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+123,6%
Profitul, față de anul trecut
+81,6%
Creștere anuală compusă
+27,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.6%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate6.31%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare81.4%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință123.57%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA71200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate641.904lei
I2Active circulante5.806.722lei
I3Stocuri3.438.626lei
I4Creanțe2.019.365lei
I5Casa și conturi la bănci348.731lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii5.249.468lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.199.158lei
I11Capital subscris vărsat420lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă18.968.789lei
I14Venituri totale19.024.293lei
I15Cheltuieli totale17.564.389lei
I16Profit brut1.459.904lei
I18Profit net1.196.327lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă6,31%
Marjă brută7,7%
Rentabilitatea capitalurilor99,76%
Rentabilitatea activelor18,55%
Grad de îndatorare81,4%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat2,71 mil.lei
Fond de rulment557.254lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
123,57%
Creștere anuală compusă
27,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre SCANDENS SRL

Ce cifră de afaceri are SCANDENS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 18.968.789 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.196.327 lei.
SCANDENS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SCANDENS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SCANDENS SRL?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SCANDENS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.249.468 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SCANDENS SRL?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SCANDENS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SCANDENS SRL?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .