NERA SHOPPING CENTER SA

Activă

6820 Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

NERA SHOPPING CENTER SA (CUI 11516385) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Deva, HUNEDOARA, înregistrată la 4 martie 1999, cu activitatea principală „închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (CAEN 6820).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.307.258 lei, profit net de 1.913.933 lei, datorii de 20.038.807 lei, capitaluri proprii de 13.021.255 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
60.73%
Lichiditate
1.17 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.307.258lei

Venituri totale

16.120.908lei

Rezultat net

1.913.933lei

Datorii

20.038.807lei

Capitaluri proprii

13.021.255lei

Capital de lucru

3.319.842lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

7.653.629lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/1504/2004
Data înregistrării
4 martie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, BLD. 22 DECEMBRIE, NR.37

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+645,7%
Profitul, față de anul trecut
+650,4%
Creștere anuală compusă
+11,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.46%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.5%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare60.73%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință645.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA83200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate9.636.397lei
I2Active circulante23.358.649lei
I3Stocuri16.887.276lei
I4Creanțe5.896.435lei
I5Casa și conturi la bănci574.938lei
I6Cheltuieli în avans68.292lei

Pasiv

I7Datorii20.038.807lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane3.276lei
I10Capitaluri13.021.255lei
I11Capital subscris vărsat250.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.307.258lei
I14Venituri totale16.120.908lei
I15Cheltuieli totale13.838.140lei
I16Profit brut2.282.768lei
I18Profit net1.913.933lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă12,5%
Marjă brută14,91%
Rentabilitatea capitalurilor14,7%
Rentabilitatea activelor5,8%
Grad de îndatorare60,73%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat7,65 mil.lei
Fond de rulment3.319.842lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
645,7%
Creștere anuală compusă
11,5%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea L · Tranzacții imobiliare

6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre NERA SHOPPING CENTER SA

Ce cifră de afaceri are NERA SHOPPING CENTER SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.307.258 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.913.933 lei.
NERA SHOPPING CENTER SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NERA SHOPPING CENTER SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NERA SHOPPING CENTER SA?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NERA SHOPPING CENTER SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.038.807 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NERA SHOPPING CENTER SA?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NERA SHOPPING CENTER SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NERA SHOPPING CENTER SA?
Activitatea principală este CAEN 6820 — Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .