INSTPRO SRL

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

INSTPRO SRL (CUI 11444947) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drăgăşani, VÂLCEA, înregistrată la 16 februarie 1999, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.404.556 lei, profit net de 63.459 lei, datorii de 3.393.660 lei, capitaluri proprii de 2.620.308 lei, 30 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.44%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.404.556lei

Venituri totale

4.484.825lei

Rezultat net

63.459lei

Datorii

3.393.660lei

Capitaluri proprii

2.620.308lei

Capital de lucru

1.511.599lei

Salariați

30

Cifră de afaceri pe salariat

146.819lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/55/1999
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1999000055383
Data înregistrării
16 februarie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. DRĂGĂŞANI, STR. TRAIAN, NR.30

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+0,1%
Profitul, față de anul trecut
+155,7%
Creștere anuală compusă
+2,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.57%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.45 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate1.44%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare56.43%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință0.05%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.108.709lei
I2Active circulante4.905.259lei
I3Stocuri236.828lei
I4Creanțe193.535lei
I5Casa și conturi la bănci2.924.503lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.393.660lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.620.308lei
I11Capital subscris vărsat505.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.404.556lei
I14Venituri totale4.484.825lei
I15Cheltuieli totale4.402.015lei
I16Profit brut82.810lei
I18Profit net63.459lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați30

Indicatori · 2025

Marjă netă1,44%
Marjă brută1,88%
Rentabilitatea capitalurilor2,42%
Rentabilitatea activelor1,06%
Grad de îndatorare56,43%
Lichiditate curentă1,45
Cifră de afaceri pe salariat146.819lei
Fond de rulment1.511.599lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
0,05%
Creștere anuală compusă
2,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre INSTPRO SRL

Ce cifră de afaceri are INSTPRO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.404.556 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 63.459 lei.
INSTPRO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INSTPRO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are INSTPRO SRL?
30 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INSTPRO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.393.660 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INSTPRO SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INSTPRO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INSTPRO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .