ista România SRL

Activă

6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

ista România SRL (CUI 11417888) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 8 februarie 1999, cu activitatea principală „prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe” (CAEN 6310).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 75.390.165 lei, profit net de 13.389.889 lei, datorii de 5.446.545 lei, capitaluri proprii de 24.928.306 lei, 159 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

75.390.165lei

Venituri totale

75.979.293lei

Rezultat net

13.389.889lei

Datorii

5.446.545lei

Capitaluri proprii

24.928.306lei

Capital de lucru

22.493.129lei

Salariați

159

Cifră de afaceri pe salariat

474.152lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000424406
Data înregistrării
8 februarie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR SFÂNTUL ELEFTERIE, NR.18, ET.2, 1B ŞI 3A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+20,2%
Profitul, față de anul trecut
+41,2%
Creștere anuală compusă
+10,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate75.13%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.13 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate17.76%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare16.41%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință20.17%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA100200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.241.566lei
I2Active circulante27.939.674lei
I3Stocuri2.443.770lei
I4Creanțe18.530.860lei
I5Casa și conturi la bănci6.965.044lei
I6Cheltuieli în avans248.300lei

Pasiv

I7Datorii5.446.545lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane3.054.689lei
I10Capitaluri24.928.306lei
I11Capital subscris vărsat5.654.530lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă75.390.165lei
I14Venituri totale75.979.293lei
I15Cheltuieli totale60.432.390lei
I16Profit brut15.546.903lei
I18Profit net13.389.889lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați159

Indicatori · 2025

Marjă netă17,76%
Marjă brută20,62%
Rentabilitatea capitalurilor53,71%
Rentabilitatea activelor40,35%
Grad de îndatorare16,41%
Lichiditate curentă5,13
Cifră de afaceri pe salariat474.152lei
Fond de rulment22.493.129lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
20,17%
Creștere anuală compusă
10,65%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ista România SRL

Ce cifră de afaceri are ista România SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 75.390.165 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.389.889 lei.
ista România SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ista România SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ista România SRL?
159 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ista România SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.446.545 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ista România SRL?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ista România SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ista România SRL?
Activitatea principală este CAEN 6310 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .