ADVANCE SRL

Activă

8009 Alte activități de securitate n.c.a.

ADVANCE SRL (CUI 11396386) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 1 februarie 1999, cu activitatea principală „alte activități de securitate n.c.a.” (CAEN 8009).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 91.443.988 lei, profit net de 6.542.627 lei, datorii de 61.139.777 lei, capitaluri proprii de 33.631.845 lei, 212 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.51%
Lichiditate
1.19 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

91.443.988lei

Venituri totale

93.705.780lei

Rezultat net

6.542.627lei

Datorii

61.139.777lei

Capitaluri proprii

33.631.845lei

Capital de lucru

11.905.518lei

Salariați

212

Cifră de afaceri pe salariat

431.340lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1999000093127
Data înregistrării
1 februarie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
8009 — Alte activități de securitate n.c.a.
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. COLINEI, NR.2, SC.1, ET.2, AP.BIROUL NR.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+55%
Profitul, față de anul trecut
+42,1%
Creștere anuală compusă
+22,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.49%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.19 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.15%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare64.51%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință55.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA80200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate21.726.327lei
I2Active circulante73.045.295lei
I3Stocuri44.052.401lei
I4Creanțe27.242.097lei
I5Casa și conturi la bănci1.750.797lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii61.139.777lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri33.631.845lei
I11Capital subscris vărsat25.300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă91.443.988lei
I14Venituri totale93.705.780lei
I15Cheltuieli totale85.726.154lei
I16Profit brut7.979.626lei
I18Profit net6.542.627lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați212

Indicatori · 2025

Marjă netă7,15%
Marjă brută8,73%
Rentabilitatea capitalurilor19,45%
Rentabilitatea activelor6,9%
Grad de îndatorare64,51%
Lichiditate curentă1,19
Cifră de afaceri pe salariat431.340lei
Fond de rulment11.905.518lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
55,03%
Creștere anuală compusă
22,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8009 Alte activități de protecție n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre ADVANCE SRL

Ce cifră de afaceri are ADVANCE SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 91.443.988 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.542.627 lei.
ADVANCE SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ADVANCE SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ADVANCE SRL?
212 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ADVANCE SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 61.139.777 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ADVANCE SRL?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ADVANCE SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ADVANCE SRL?
Activitatea principală este CAEN 8009 — Alte activități de securitate n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .