CAMELOR EXIM SRL

Activă

4711 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

CAMELOR EXIM SRL (CUI 11385700) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 29 ianuarie 1999, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun” (CAEN 4711).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 37.909.007 lei, profit net de 1.192.184 lei, datorii de 6.411.460 lei, capitaluri proprii de 7.125.334 lei, 61 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.44 x
Profitabilitate
3.14%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

37.909.007lei

Venituri totale

37.914.130lei

Rezultat net

1.192.184lei

Datorii

6.411.460lei

Capitaluri proprii

7.125.334lei

Capital de lucru

-3.564.379lei

Salariați

61

Cifră de afaceri pe salariat

621.459lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J04/56/1999
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1999000056047
Data înregistrării
29 ianuarie 1999

Activitate și sediu

Activitate principală
4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. MILCOV, NR.69-75

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,8%
Profitul, față de anul trecut
-31,7%
Creștere anuală compusă
+11,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.64%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.44 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate3.14%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare47.36%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință5.81%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA70200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate10.689.713lei
I2Active circulante2.847.081lei
I3Stocuri2.285.445lei
I4Creanțe129.783lei
I5Casa și conturi la bănci431.853lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.411.460lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri7.125.334lei
I11Capital subscris vărsat80.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă37.909.007lei
I14Venituri totale37.914.130lei
I15Cheltuieli totale36.525.308lei
I16Profit brut1.388.822lei
I18Profit net1.192.184lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați61

Indicatori · 2025

Marjă netă3,14%
Marjă brută3,66%
Rentabilitatea capitalurilor16,73%
Rentabilitatea activelor8,81%
Grad de îndatorare47,36%
Lichiditate curentă0,44
Cifră de afaceri pe salariat621.459lei
Fond de rulment-3.564.379lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,81%
Creștere anuală compusă
11,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre CAMELOR EXIM SRL

Ce cifră de afaceri are CAMELOR EXIM SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 37.909.007 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.192.184 lei.
CAMELOR EXIM SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CAMELOR EXIM SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are CAMELOR EXIM SRL?
61 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CAMELOR EXIM SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.411.460 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CAMELOR EXIM SRL?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CAMELOR EXIM SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CAMELOR EXIM SRL?
Activitatea principală este CAEN 4711 — Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .