BANILEVICI JUNIOR SRL

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

BANILEVICI JUNIOR SRL (CUI 11317803) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Rădăuţi, SUCEAVA, înregistrată la 29 decembrie 1998, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 12.392.711 lei, profit net de 612.687 lei, datorii de 2.992.950 lei, capitaluri proprii de 8.108.315 lei, 85 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 91 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

91

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

91 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.94%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

12.392.711lei

Venituri totale

15.302.494lei

Rezultat net

612.687lei

Datorii

2.992.950lei

Capitaluri proprii

8.108.315lei

Capital de lucru

5.089.445lei

Salariați

85

Cifră de afaceri pe salariat

145.797lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/733/1998
Data înregistrării
29 decembrie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. SALCÎMILOR, NR.3, AP.CAMERA 12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+4,9%
Profitul, față de anul trecut
-52,2%
Creștere anuală compusă
+20,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

91clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate70.69%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.7 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.94%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare26.09%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință4.92%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA91200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.387.706lei
I2Active circulante8.082.395lei
I3Stocuri4.891.008lei
I4Creanțe508.191lei
I5Casa și conturi la bănci2.683.196lei
I6Cheltuieli în avans11.168lei

Pasiv

I7Datorii2.992.950lei
I8Venituri în avans380.004lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri8.108.315lei
I11Capital subscris vărsat37.800lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă12.392.711lei
I14Venituri totale15.302.494lei
I15Cheltuieli totale14.586.367lei
I16Profit brut716.127lei
I18Profit net612.687lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați85

Indicatori · 2025

Marjă netă4,94%
Marjă brută5,78%
Rentabilitatea capitalurilor7,56%
Rentabilitatea activelor5,34%
Grad de îndatorare26,09%
Lichiditate curentă2,70
Cifră de afaceri pe salariat145.797lei
Fond de rulment5.089.445lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
4,92%
Creștere anuală compusă
20,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre BANILEVICI JUNIOR SRL

Ce cifră de afaceri are BANILEVICI JUNIOR SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 12.392.711 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 612.687 lei.
BANILEVICI JUNIOR SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BANILEVICI JUNIOR SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are BANILEVICI JUNIOR SRL?
85 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BANILEVICI JUNIOR SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.992.950 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BANILEVICI JUNIOR SRL?
91 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BANILEVICI JUNIOR SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BANILEVICI JUNIOR SRL?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .