GEAMILA IMPEX SRL

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

GEAMILA IMPEX SRL (CUI 11255000) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Câmpina, PRAHOVA, înregistrată la 7 decembrie 1998, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 342.918 lei, profit net de 3.609 lei, datorii de 786.818 lei, capitaluri proprii de 43.403 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 36 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

36

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

36 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitalurile proprii au scăzut sub jumătate din capitalul subscris vărsat.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.13 x
Îndatorare
97.6%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

342.918lei

Venituri totale

499.061lei

Rezultat net

3.609lei

Datorii

786.818lei

Capitaluri proprii

43.403lei

Capital de lucru

-685.786lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

85.730lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1998001312299
Data înregistrării
7 decembrie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. PRAHOVA, MUN. CÂMPINA, CAL. DOFTANEI, NR.3, BL.17G, SC.A, ET.3, AP.12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,9%
Profitul, față de anul trecut
+101,9%
Creștere anuală compusă
-10,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

36clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.38%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.13 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.05%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare97.6%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință11.93%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA36200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate705.171lei
I2Active circulante101.032lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe98.132lei
I5Casa și conturi la bănci2.900lei
I6Cheltuieli în avans24.018lei

Pasiv

I7Datorii786.818lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri43.403lei
I11Capital subscris vărsat310.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă342.918lei
I14Venituri totale499.061lei
I15Cheltuieli totale493.554lei
I16Profit brut5.507lei
I18Profit net3.609lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă1,05%
Marjă brută1,61%
Rentabilitatea capitalurilor8,32%
Rentabilitatea activelor0,45%
Grad de îndatorare97,6%
Lichiditate curentă0,13
Cifră de afaceri pe salariat85.730lei
Fond de rulment-685.786lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,93%
Creștere anuală compusă
-10,93%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre GEAMILA IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are GEAMILA IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 342.918 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.609 lei.
GEAMILA IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GEAMILA IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GEAMILA IMPEX SRL?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GEAMILA IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 786.818 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GEAMILA IMPEX SRL?
36 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GEAMILA IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GEAMILA IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .