GENERAL SECURITY SRL

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

GENERAL SECURITY SRL (CUI 11160619) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 9 noiembrie 1998, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 98.812.732 lei, profit net de 7.498.499 lei, datorii de 50.599.627 lei, capitaluri proprii de 74.840.440 lei, 133 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

98.812.732lei

Venituri totale

100.226.479lei

Rezultat net

7.498.499lei

Datorii

50.599.627lei

Capitaluri proprii

74.840.440lei

Capital de lucru

33.619.984lei

Salariați

133

Cifră de afaceri pe salariat

742.953lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1998001732127
Data înregistrării
9 noiembrie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, PŢA. 1 MAI, NR.4-5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3,3%
Profitul, față de anul trecut
-12,4%
Creștere anuală compusă
+9,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate58.89%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.66 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate7.59%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare39.82%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință3.28%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA95200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate42.864.663lei
I2Active circulante84.219.611lei
I3Stocuri47.781.568lei
I4Creanțe34.907.873lei
I5Casa și conturi la bănci417.884lei
I6Cheltuieli în avans190.760lei

Pasiv

I7Datorii50.599.627lei
I8Venituri în avans231.883lei
I9Provizioane1.603.084lei
I10Capitaluri74.840.440lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă98.812.732lei
I14Venituri totale100.226.479lei
I15Cheltuieli totale91.466.279lei
I16Profit brut8.760.200lei
I18Profit net7.498.499lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați133

Indicatori · 2025

Marjă netă7,59%
Marjă brută8,87%
Rentabilitatea capitalurilor10,02%
Rentabilitatea activelor5,9%
Grad de îndatorare39,82%
Lichiditate curentă1,66
Cifră de afaceri pe salariat742.953lei
Fond de rulment33.619.984lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
3,28%
Creștere anuală compusă
9,61%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre GENERAL SECURITY SRL

Ce cifră de afaceri are GENERAL SECURITY SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 98.812.732 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.498.499 lei.
GENERAL SECURITY SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GENERAL SECURITY SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GENERAL SECURITY SRL?
133 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GENERAL SECURITY SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 50.599.627 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GENERAL SECURITY SRL?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GENERAL SECURITY SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GENERAL SECURITY SRL?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .