NELFIACOM IMPEX SRL

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

NELFIACOM IMPEX SRL (CUI 11134954) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vânători Com. Vânători, GALAŢI, înregistrată la 3 noiembrie 1998, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 4.224.419 lei, profit net de 347.287 lei, datorii de 1.325.526 lei, capitaluri proprii de 519.786 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.58 x
Îndatorare
71.91%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

4.224.419lei

Venituri totale

4.277.989lei

Rezultat net

347.287lei

Datorii

1.325.526lei

Capitaluri proprii

519.786lei

Capital de lucru

-560.519lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

264.026lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J17/957/1998
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1998000957170
Data înregistrării
3 noiembrie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. GALAŢI, SAT VÂNĂTORI COM. VÂNĂTORI, STR. FOLTANUL, NR.47B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,3%
Profitul, față de anul trecut
+39,8%
Creștere anuală compusă
+0%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.2%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.58 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate8.22%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare71.91%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință13.3%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA67200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.078.228lei
I2Active circulante765.007lei
I3Stocuri550.261lei
I4Creanțe180.081lei
I5Casa și conturi la bănci34.665lei
I6Cheltuieli în avans2.077lei

Pasiv

I7Datorii1.325.526lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri519.786lei
I11Capital subscris vărsat300.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă4.224.419lei
I14Venituri totale4.277.989lei
I15Cheltuieli totale3.869.369lei
I16Profit brut408.620lei
I18Profit net347.287lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă8,22%
Marjă brută9,67%
Rentabilitatea capitalurilor66,81%
Rentabilitatea activelor18,84%
Grad de îndatorare71,91%
Lichiditate curentă0,58
Cifră de afaceri pe salariat264.026lei
Fond de rulment-560.519lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
13,3%
Creștere anuală compusă
0,02%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre NELFIACOM IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are NELFIACOM IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 4.224.419 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 347.287 lei.
NELFIACOM IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NELFIACOM IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are NELFIACOM IMPEX SRL?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NELFIACOM IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.325.526 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NELFIACOM IMPEX SRL?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NELFIACOM IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NELFIACOM IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .