ALTIUS SRL

Activă

5611 Restaurante

ALTIUS SRL (CUI 1106353) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 26 noiembrie 1992, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 66.934.048 lei, profit net de 6.850.523 lei, datorii de 15.814.134 lei, capitaluri proprii de 42.615.419 lei, 254 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.91 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

66.934.048lei

Venituri totale

81.495.009lei

Rezultat net

6.850.523lei

Datorii

15.814.134lei

Capitaluri proprii

42.615.419lei

Capital de lucru

-1.378.105lei

Salariați

254

Cifră de afaceri pe salariat

263.520lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J08/1017/1992
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J1992001017082
Data înregistrării
26 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. LOTRULUI, NR.18

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5,3%
Profitul, față de anul trecut
+13,3%
Creștere anuală compusă
+21%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate73.18%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate0.91 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.23%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare27.16%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință5.3%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA86200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate43.794.030lei
I2Active circulante14.436.029lei
I3Stocuri1.205.169lei
I4Creanțe12.763.624lei
I5Casa și conturi la bănci467.236lei
I6Cheltuieli în avans200.694lei

Pasiv

I7Datorii15.814.134lei
I8Venituri în avans1.200lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri42.615.419lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă66.934.048lei
I14Venituri totale81.495.009lei
I15Cheltuieli totale73.663.139lei
I16Profit brut7.831.870lei
I18Profit net6.850.523lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați254

Indicatori · 2025

Marjă netă10,23%
Marjă brută11,7%
Rentabilitatea capitalurilor16,08%
Rentabilitatea activelor11,76%
Grad de îndatorare27,16%
Lichiditate curentă0,91
Cifră de afaceri pe salariat263.520lei
Fond de rulment-1.378.105lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
5,3%
Creștere anuală compusă
20,96%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre ALTIUS SRL

Ce cifră de afaceri are ALTIUS SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 66.934.048 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 6.850.523 lei.
ALTIUS SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALTIUS SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are ALTIUS SRL?
254 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALTIUS SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.814.134 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALTIUS SRL?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALTIUS SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALTIUS SRL?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .