SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA

Activă

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA (CUI 11054537) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 8 octombrie 1998, cu activitatea principală „transporturi de marfă pe calea ferată” (CAEN 4920).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 511.851.979 lei, profit net de 2.361.750 lei, datorii de 3.624.248.502 lei, capitaluri proprii de 2.379.383.477 lei, 2.521 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-24.42%
Istoricul rezultatelor
2 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

511.851.979lei

Venituri totale

2.018.430.634lei

Rezultat net

2.361.750lei

Datorii

3.624.248.502lei

Capitaluri proprii

2.379.383.477lei

Capital de lucru

208.170.175lei

Salariați

2.521

Cifră de afaceri pe salariat

203.035lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1998009775403
Data înregistrării
8 octombrie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL DINICU GOLESCU, NR.38

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-24,4%
Profitul, față de anul trecut
+100,7%
Creștere anuală compusă
-6,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.56%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.06 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.46%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare60.26%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință-24.42%

    Cifra de afaceri a scăzut cu peste 20% față de anul anterior.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA54200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.181.809.772lei
I2Active circulante3.832.418.677lei
I3Stocuri136.792.988lei
I4Creanțe3.658.323.157lei
I5Casa și conturi la bănci37.302.532lei
I6Cheltuieli în avans317.996lei

Pasiv

I7Datorii3.624.248.502lei
I8Venituri în avans1.566.557lei
I9Provizioane9.347.909lei
I10Capitaluri2.379.383.477lei
I11Capital subscris vărsat2.009.532.863lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă511.851.979lei
I14Venituri totale2.018.430.634lei
I15Cheltuieli totale2.013.158.908lei
I16Profit brut5.271.726lei
I18Profit net2.361.750lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2.521

Indicatori · 2025

Marjă netă0,46%
Marjă brută1,03%
Rentabilitatea capitalurilor0,1%
Rentabilitatea activelor0,04%
Grad de îndatorare60,26%
Lichiditate curentă1,06
Cifră de afaceri pe salariat203.035lei
Fond de rulment208.170.175lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-24,42%
Creștere anuală compusă
-6,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4920 Transporturi de marfă pe calea ferată

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA

Ce cifră de afaceri are SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 511.851.979 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.361.750 lei.
SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA?
2.521 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.624.248.502 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE MARFA "CFR - MARFA" SA?
Activitatea principală este CAEN 4920 — Transporturi de marfă pe calea ferată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .