GRUP ENERGOINSTAL SA

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

GRUP ENERGOINSTAL SA (CUI 11009951) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 28 septembrie 1998, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 43.865.591 lei, profit net de 87.986 lei, datorii de 14.453.488 lei, capitaluri proprii de 53.666.806 lei, 105 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 82 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

82

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

82 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.2%
Tendință
-19.15%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

43.865.591lei

Venituri totale

45.204.349lei

Rezultat net

87.986lei

Datorii

14.453.488lei

Capitaluri proprii

53.666.806lei

Capital de lucru

33.455.735lei

Salariați

105

Cifră de afaceri pe salariat

417.768lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1998001502122
Data înregistrării
28 septembrie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CALEA DEZMIRULUI, NR.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-19,2%
Profitul, față de anul trecut
-98,3%
Creștere anuală compusă
+3,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

82clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate73.71%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.31 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate0.2%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare19.85%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-19.15%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA82200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate24.903.101lei
I2Active circulante47.909.223lei
I3Stocuri10.198.392lei
I4Creanțe18.428.160lei
I5Casa și conturi la bănci19.282.671lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii14.453.488lei
I8Venituri în avans998.921lei
I9Provizioane3.693.109lei
I10Capitaluri53.666.806lei
I11Capital subscris vărsat150.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă43.865.591lei
I14Venituri totale45.204.349lei
I15Cheltuieli totale45.016.657lei
I16Profit brut187.692lei
I18Profit net87.986lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați105

Indicatori · 2025

Marjă netă0,2%
Marjă brută0,43%
Rentabilitatea capitalurilor0,16%
Rentabilitatea activelor0,12%
Grad de îndatorare19,85%
Lichiditate curentă3,31
Cifră de afaceri pe salariat417.768lei
Fond de rulment33.455.735lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-19,15%
Creștere anuală compusă
3,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre GRUP ENERGOINSTAL SA

Ce cifră de afaceri are GRUP ENERGOINSTAL SA?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 43.865.591 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 87.986 lei.
GRUP ENERGOINSTAL SA mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GRUP ENERGOINSTAL SA?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are GRUP ENERGOINSTAL SA?
105 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GRUP ENERGOINSTAL SA?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 14.453.488 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GRUP ENERGOINSTAL SA?
82 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GRUP ENERGOINSTAL SA este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GRUP ENERGOINSTAL SA?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .