SILVAREX 98 S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

SILVAREX 98 S.R.L. (CUI 11005208) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cârţa Com. Cârţa, SIBIU, înregistrată la 24 septembrie 1998, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 886.013 lei, profit net de 21.841 lei, datorii de 909.939 lei, capitaluri proprii de 696.055 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
2.47%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

886.013lei

Venituri totale

886.800lei

Rezultat net

21.841lei

Datorii

909.939lei

Capitaluri proprii

696.055lei

Capital de lucru

582.297lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

443.007lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/479/2002
Data înregistrării
24 septembrie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. SIBIU, SAT CÂRŢA COM. CÂRŢA, STR. PRINCIPALA, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,3%
Profitul, față de anul trecut
+21.104,9%
Creștere anuală compusă
+4,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.24%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.64 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate2.47%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare56.53%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință9.34%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate117.551lei
I2Active circulante1.492.236lei
I3Stocuri354.224lei
I4Creanțe474.633lei
I5Casa și conturi la bănci663.379lei
I6Cheltuieli în avans29.864lei

Pasiv

I7Datorii909.939lei
I8Venituri în avans33.657lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri696.055lei
I11Capital subscris vărsat473.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă886.013lei
I14Venituri totale886.800lei
I15Cheltuieli totale838.888lei
I16Profit brut47.912lei
I18Profit net21.841lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă2,47%
Marjă brută5,41%
Rentabilitatea capitalurilor3,14%
Rentabilitatea activelor1,36%
Grad de îndatorare56,53%
Lichiditate curentă1,64
Cifră de afaceri pe salariat443.007lei
Fond de rulment582.297lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
9,34%
Creștere anuală compusă
4,52%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre SILVAREX 98 S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SILVAREX 98 S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 886.013 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 21.841 lei.
SILVAREX 98 S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SILVAREX 98 S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SILVAREX 98 S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SILVAREX 98 S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 909.939 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SILVAREX 98 S.R.L.?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SILVAREX 98 S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SILVAREX 98 S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .