COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. (CUI 10938454) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 2 septembrie 1998, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 806.902.339 lei, profit net de 65.994.549 lei, datorii de 62.212.275 lei, capitaluri proprii de 311.891.963 lei, 2.417 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 95 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

95

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

95 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

806.902.339lei

Venituri totale

806.903.612lei

Rezultat net

65.994.549lei

Datorii

62.212.275lei

Capitaluri proprii

311.891.963lei

Capital de lucru

303.132.514lei

Salariați

2.417

Cifră de afaceri pe salariat

333.845lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1998001345127
Data înregistrării
2 septembrie 1998

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, CAL. TURZII, NR.178K-188S, CLADIREA HEXAGON. ET. 6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,3%
Profitul, față de anul trecut
+8,9%
Creștere anuală compusă
+26,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

95clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate79.51%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate5.87 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate8.18%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare15.86%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință11.31%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA95200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate26.907.881lei
I2Active circulante365.344.789lei
I3Stocuri143.201lei
I4Creanțe352.211.636lei
I5Casa și conturi la bănci12.989.952lei
I6Cheltuieli în avans1.631.436lei

Pasiv

I7Datorii62.212.275lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane19.779.868lei
I10Capitaluri311.891.963lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă806.902.339lei
I14Venituri totale806.903.612lei
I15Cheltuieli totale730.027.574lei
I16Profit brut76.876.038lei
I18Profit net65.994.549lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2.417

Indicatori · 2025

Marjă netă8,18%
Marjă brută9,53%
Rentabilitatea capitalurilor21,16%
Rentabilitatea activelor16,82%
Grad de îndatorare15,86%
Lichiditate curentă5,87
Cifră de afaceri pe salariat333.845lei
Fond de rulment303.132.514lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
11,31%
Creștere anuală compusă
26,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 806.902.339 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 65.994.549 lei.
COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?
2.417 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 62.212.275 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?
95 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .