SANDY IMPEX SRL

Activă

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie

SANDY IMPEX SRL (CUI 108984) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oradea, BIHOR, înregistrată la 26 noiembrie 1992, cu activitatea principală „fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie” (CAEN 1071).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 14.409.610 lei, profit net de 18.584.194 lei, datorii de 22.473.350 lei, capitaluri proprii de 29.350.078 lei, 49 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-0.42%
Lichiditate
1.13 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

14.409.610lei

Venituri totale

41.030.499lei

Rezultat net

18.584.194lei

Datorii

22.473.350lei

Capitaluri proprii

29.350.078lei

Capital de lucru

2.996.897lei

Salariați

49

Cifră de afaceri pe salariat

294.074lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1991001254051
Data înregistrării
26 noiembrie 1992

Activitate și sediu

Activitate principală
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie
Sediu social
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, CAL. BORŞULUI, NR.31D

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-0,4%
Profitul, față de anul trecut
+816%
Creștere anuală compusă
+14,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.22%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate128.97%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare36.16%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-0.42%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA84200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate36.683.348lei
I2Active circulante25.470.247lei
I3Stocuri1.790.584lei
I4Creanțe1.541.253lei
I5Casa și conturi la bănci22.138.410lei
I6Cheltuieli în avans53.669lei

Pasiv

I7Datorii22.473.350lei
I8Venituri în avans10.383.836lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri29.350.078lei
I11Capital subscris vărsat1.270.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă14.409.610lei
I14Venituri totale41.030.499lei
I15Cheltuieli totale19.410.737lei
I16Profit brut21.619.762lei
I18Profit net18.584.194lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați49

Indicatori · 2025

Marjă netă128,97%
Marjă brută150,04%
Rentabilitatea capitalurilor63,32%
Rentabilitatea activelor29,9%
Grad de îndatorare36,16%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat294.074lei
Fond de rulment2.996.897lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
-0,42%
Creștere anuală compusă
14,28%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre SANDY IMPEX SRL

Ce cifră de afaceri are SANDY IMPEX SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 14.409.610 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 18.584.194 lei.
SANDY IMPEX SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SANDY IMPEX SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are SANDY IMPEX SRL?
49 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SANDY IMPEX SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 22.473.350 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SANDY IMPEX SRL?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SANDY IMPEX SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SANDY IMPEX SRL?
Activitatea principală este CAEN 1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor şi a produselor proaspete de patiserie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .